Cowboy wprowadza na rynek trzecią wersję swojego genialnego elektrycznego roweru miejskiego.

image

Druga zmiana to niższe przełożenie, które ułatwia zjazd z przystanku, a także podczas wspinaczki na wzgórza. Kiedy zapytaliśmy, dlaczego firma zdecydowała się na jednobiegową zmianę biegów, powiedziano nam: "Możesz po prostu wskoczyć na niego i pedałować bez konieczności martwienia się o zmianę biegów. Mamy wbudowane czujniki momentu obrotowego w pedałach, które sprawiają, że silnik czuje się, gdy potrzebujesz więcej pomocy. Za każdym razem, gdy zaczynasz na czerwonym świetle lub jedziesz pod górę, nasze czujniki "wyczuwają" go, a silnik płynnie udziela Ci dodatkowej pomocy, której potrzebujesz". Nowe przełożenie jest zoptymalizowane do jazdy z prędkością 15,5 mph / 25km/h.

Zamontowano nowe, szersze, odporne na przebicie opony, które podobno poprawiają komfort jazdy. Ponieważ nie ma zawieszenia, opony i ciśnienie w oponach to wszystko, co musi nasiąknąć uderzeniami.

Niestandardowe osłony są dostępne jako opcja dodatkowa za £79 / €89.

Gdzie indziej wiele pozostaje bez zmian: jest jeszcze jednowymiarowa rama, która pasuje do jeźdźców o wysokości od 170 do 195 cm, zintegrowane oświetlenie LED, hydrauliczne hamulce tarczowe i wbudowany GPS tracker.

Wcześniej, jednym z bugbearów dla właścicieli był fakt, że trzeba było użyć aplikacji towarzyszącej w telefonie, aby odblokować rower do jazdy. Aktualizacja aplikacji sortuje to zarówno dla Cowboya 3, jak i istniejących właścicieli starszych modeli poprzez automatyczne odblokowanie roweru, gdy jest on w zasięgu Bluetooth. Dodano również funkcję wykrywania kradzieży, dzięki czemu otrzymasz powiadomienie, jeśli ktoś poruszy Twoim rowerem, gdy jest on w trybie "blokady". 

Aplikacja może być również używana jako deska rozdzielcza lub do nawigacji, ale nadal nie ma możliwości zamontowania telefonu na kierownicy, więc to od Ciebie zależy, czy kupisz i dopasujesz odpowiedni uchwyt.

Bateria wyjmowalna

Chociaż zastanawialiśmy się, czy Cowboy nie obniżyłby ceny roweru w odpowiedzi na VanMoof S3, wydaje się, że firma jest tak pewna swojej oferty, że podniosła cenę z 1790 do 1990 funtów. (€1990 do €2190.

Mówi ona, że wyjmowany akumulator to jedna z cech wyróżniających rower: można go łatwo wyjąć z urządzenia o wadze 2,4 kg, 360Wh i naładować w domu. Jest to niewątpliwie wygodniejsze niż niewymienna bateria S3. VanMoof ma jednak możliwość wyboru mniejszej ramy (X3) dla krótszych rowerzystów, czego Cowboy nie robi.

Jeśli masz ochotę spróbować Cowboy 3, możesz poprosić o jazdę próbną na jego stronie internetowej, ale podobnie jak VanMoof, oferuje on również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

W czasie pisania było 8-tygodniowe oczekiwanie na nowe zamówienia, więc jeśli szukasz czegoś do jazdy teraz, spójrz na naszą kolekcję najlepszych rowerów elektrycznych.