Najlepsze narzędzia do śledzenia telefonu lub lokalizacji dziecka

image

Dziadkowie opowiedzą wam o swoich młodszych czasach, kiedy to dzieci mogły swobodnie wędrować, bawić się na opuszczonych placach budowy, jeździć na trójkołowcach po autostradach i generalnie pozostawać niezauważone przez wiele godzin, tylko po to, by zjawiać się ponownie na kolacji z mamą i tatą nie mając pojęcia, gdzie były.

Podczas gdy ta epoka niewinności i potencjalnie śmiertelnych obrażeń wydaje się romantyczna, dziś sprawy mają się inaczej. Teraz, dzięki smartfonom i specjalnym aplikacjom lub gadżetom, możesz śledzić, dokąd zmierzają Twoje dzieci. Oto nasz wybór najlepszych narzędzi do śledzenia miejsca pobytu dziecka.

Jedną z najbardziej popularnych aplikacji śledzących jest Life360. Jest on dostępny na Androida i iOS, z bezpłatną warstwą, która może pokazać nie tylko lokalizację dziecka, ale wszyscy w rodzinie. Life360 pozwala na organizowanie ludzi w Koła, które są zasadniczo grupami. Mapa pokazuje, gdzie przez cały czas znajdują się wszyscy ludzie. Możesz mieć do 10 osób w grupie, z których każda musi mieć zainstalowaną aplikację w telefonie, aby śledzenie działało, oraz wiele Kółek, między którymi możesz się przełączać. Oprócz aktualnej lokalizacji, możesz również ustawić konkretne obszary jako ulubione miejsca. Tak więc, gdy Twoje dziecko dotrze do szkoły lub domu swojego najlepszego przyjaciela, zostaniesz natychmiast powiadomiony. Darmowy szczebel pozwala na dwa miejsca, podczas gdy wersja Premium nie ma żadnych ograniczeń. Dostępne są również dodatkowe funkcje, takie jak błyskawiczne wskazywanie miejsca, w którym znajduje się dana osoba (dzięki czemu możesz iść i je odebrać), monitor baterii, aby sprawdzić, ile energii pozostało na wszystkich telefonach, cichy sygnał pomocy, który ostrzega wszystkich członków kręgu, że dana osoba ma kłopoty i pokazuje, gdzie się znajduje, a także możliwość ustawienia stref niestandardowych, dzięki czemu zostaniesz powiadomiony, jeśli na przykład Twoje dziecko opuści park bez Twojej zgody. Użytkownicy z USA mają dodatkowe poziomy, które obejmują pomoc w podróży, aby poradzić sobie z zagubionym bagażem i tłumaczami, a także pomoc medyczną, która obejmuje 24-godzinną infolinię pielęgniarską i inne korzyści. Pobierz Life360 na Androida lub iOS

Jeśli chcesz za darmo i w prosty sposób nadążyć za tym, dokąd zmierzają Twoje dzieci, Google Maps ma wbudowaną funkcję, o której prawdopodobnie nie wiesz, pozwalającą ludziom na dzielenie się z innymi swoją lokalizacją przez godzinę lub bezterminowo. Wszystko to działa w ramach aplikacji Mapy Google, więc nie trzeba dodawać żadnego dodatkowego oprogramowania ani uiszczać żadnych opłat. Ponieważ nie jest to podobne do innych dedykowanych aplikacji tutaj, może nie być coś, na czym można by polegać, a zaawansowane technologicznie dziecko może łatwo cofnąć pozwolenie na udostępnianie swojej lokalizacji (co, co, co prawda, odnosi się do niektórych innych opcji tutaj). Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat udostępniania swojej lokalizacji w Google Maps, aby dowiedzieć się, jak krok po kroku korzystać z tej przydatnej funkcji.

Apple ma własną alternatywę dla udostępniania lokalizacji w Google Maps, choć jest ona ograniczona do iPhone'ów i innych produktów Apple, więc jest to tylko opcja, jeśli zarówno rodzice jak i dzieci mają iPhone'y. To, co kiedyś było Find My Friends jest teraz Find My, ponieważ obejmuje również Find My iPhone. Aplikacja jest fabrycznie zainstalowana na iPhone'ach i wykorzystuje GPS do śledzenia ich lokalizacji i wyświetlania ich na Mapach Apple. Oprócz lokalizacji dzieci, aplikacja może też pomóc w znalezieniu iPhone'a, iPada, Apple Watch'a lub AirPod'a, wydobywając z nich głośny dźwięk i umożliwiając ich odnalezienie, gdy zsuną się na tylną część kanapy. Aby dokładnie sprawdzić, jak to wszystko działa i jak najlepiej skonfigurować aplikację, przyjrzyj się sposobowi korzystania z funkcji Znajdź mój iPhone.

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja ta będzie śledzić lokalizację Twojego dziecka i zgłaszać się do aplikacji w telefonie, abyś zawsze wiedział, gdzie się znajduje. Możesz ustawić konkretne lokalizacje, takie jak szkoła, i zostać powiadomiony o ich przybyciu, a także zapisywać trasę, którą przebyły, dzięki czemu będziesz wiedział, czy po drodze nie robią żadnych niepożądanych objazdów. Znajdź My Kids ma ciekawą funkcję dla telefonów z systemem Android, gdzie rodzic może zdalnie włączyć mikrofon i usłyszeć, co dzieje się wokół ich dziecka. Chociaż może to wydawać się nieco przerażające, może to być cenne narzędzie, jeśli obawiasz się, że wpadły w złym tłumie lub są zastraszane, gdy się i o. Albo po prostu jeśli nie odpowiadają na wiadomości i wezwania. W najgorszym przypadku istnieje również przycisk alarmowy, dzięki któremu dziecko może natychmiast wysłać sygnał alarmowy, który nie tylko poinformuje Cię, że jest w niebezpieczeństwie, ale również pokaże jego dokładne położenie i zarejestruje dźwięki wokół niego. Aplikacja jest kompatybilna z systemem Android i iPhone, a także współpracuje z szeroką gamą zegarków śledzących GPS dla dzieci.

Jeśli Twoje dziecko nie ma smartfona, zawsze możesz użyć jednego z nowych GPS-Trackerów Curve firmy Vodaphone. Okrągłe urządzenie zostało niedawno wprowadzone na rynek w Wielkiej Brytanii i może być używane jako brelok do kluczy lub przymocowane do torby, dzięki czemu możesz znać położenie swojego dziecka. Curve ma klasę wodoszczelności IP67, dzięki czemu przetrwa szybkie zanurzenie, a siedmiodniowe ładowanie baterii pozwala również na dłuższą żywotność, jeśli Twoje dziecko będzie spało lub miało krótką przerwę w szkole lub rodzinie. Dołączona do zestawu aplikacja na smartfony pozwala rodzicom na ustawianie stref, z automatycznym alarmem, jeśli krzywa zostanie wykryta i opuści jedną z nich. Urządzenie wyposażone jest również w przycisk "Quick-alert", dzięki któremu dziecko może wysłać swoją aktualną lokalizację do telefonu z wiadomością, że potrzebuje pomocy.