Nowe smartfony Fitbit Sense i Versa 3 oraz tracker Inspire 2

image

A Fitbit Premium, płatny abonament na dodatkowe funkcje, został wzbogacony o kilka aktualizacji oraz obietnicę rozszerzenia na siedem języków w stosunku do istniejących wersji anglojęzycznych. Holenderski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, hiszpański i szwedzki serwis Premium zostanie dodany do końca przyszłego miesiąca.

Wszystkie nowe Fitbity są już dziś dostępne w przedsprzedaży, a wysyłka rozpocznie się pod koniec września.

Fitbit Sense: nowy w górnej części

Zastępując dawny high-endowy Fitbit Ionic, Fitbit Sense posiada Active Zone Minutes - pierwszy raz widziany w Fitbit Charge 4, który Fitbit opisuje jako "10,000 kroków podjętych w celu przejścia na następny poziom".

I, podobnie jak Ionic, który zastępuje, nowy smartfon ma wbudowany GPS. I jest mnóstwo nowych funkcji - większość z nich nie występuje w żadnym z pozostałych Fitbitów.

Na przykład, Sense posiada nowy czujnik - który, jak twierdzi Fitbit, jest pierwszym na świecie czujnikiem aktywności elektrodermalnej (EDA) w smartfonie.

EDA jest po to, aby, tak, wyczuć i pomóc użytkownikom radzić sobie ze stresem.

Korzystając z aplikacji EDA Scan, użytkownicy muszą nałożyć dłoń na twarz Sense, aby mógł on wykryć niewielkie zmiany elektryczne w poziomie potu skóry.

Może być również połączony z sesjami mentalności prowadzonymi w aplikacji Fitbit, aby zobaczyć jak Twoje ciało reaguje podczas medytacji lub relaksu. Wykres reakcji EDA - zarówno na ekranie, jak i w aplikacji mobilnej - mierzy Twój postęp emocjonalny w czasie.

Połączenie EDA, technologii śledzenia pracy serca, nowej aplikacji EKG oraz czujnika temperatury skóry na nadgarstku pomaga użytkownikom w wykrywaniu potencjalnych chorób i stresu.

Nowy Stress Management Score - znajduje się w nowej płytki zarządzania stresem w Fitbit app - oblicza, jak twoje ciało reaguje na stres w oparciu o tętno, sen i poziom aktywności danych.

Wynik jest obliczany przy użyciu wielu danych biometrycznych, w tym równowagi wysiłku fizycznego (wpływ aktywności), reaktywności (tętno, zmienność rytmu serca i aktywność elektrodermalna z aplikacji EDA Scan) oraz wzorców snu (jakość snu),

Fitbit nadal utrzymuje niektóre z tych spostrzeżeń na temat zdrowia tylko dla członków Fitbit Premium. Nowi użytkownicy Fitbita otrzymują sześciomiesięczny darmowy abonament Premium, ale obecni użytkownicy będą musieli zapłacić 7.99/$7.99 miesięcznie, aby otrzymać szczegółowy podział.

Jednak wszyscy użytkownicy Fitbita będą mieli dostęp do nowej płytki pamięci w aplikacji Fitbit, gdzie mogą ustawić tygodniowy cel pamięci i przypomnienia, zastanawiać się nad poziomem stresu, rejestrować swój nastrój po sesjach i medytować jako część systemu pamięci.

Sense posiada również nowy czujnik temperatury skóry, który wykrywa zmiany w samopoczuciu, które mogą być oznaką gorączki, choroby lub rozpoczęcia nowej fazy menstruacyjnej.

Sense może pochwalić się zaktualizowanym systemem monitorowania tętna PurePulse 2.0 firmy Fitbit, z całkowicie nowym, wielościeżkowym czujnikiem tętna i zaktualizowanym algorytmem.

Dzięki temu możliwe są spersonalizowane powiadomienia o wysokim i niskim tętniu na urządzeniu. Fitbit Sense może wykryć i wysłać powiadomienie, jeśli tętno przekroczy Twój zwykły próg. Wiele czynników wpływa na tętno, takich jak stres lub temperatura, ale wysokie lub niskie tętno może być również wskazaniem na stan serca, który wymaga pomocy medycznej, takich jak bradykardia (zbyt wolne tętno) i tachykardia (zbyt szybkie tętno).

Fitbit Sense jest pierwszym urządzeniem firmy z aplikacją EKG, aby ocenić swój rytm serca na oznaki migotania przedsionków (AFib).

Fitbit Sense szczyci się sześcioma dniami pracy na baterii i współpracuje zarówno z Amazon Alexa i asystentami głosowymi Google - Google jest w trakcie nabywania Fitbit za 2,1 mld dolarów, więc dni Alexa mogą być policzone.

Fitbit Sense będzie kosztował 299,99 funtów w Wielkiej Brytanii, 329 dolarów w USA, 329,95 euro w UE, 429,95 dolarów w Kanadzie i 499,95 dolarów w Australii.

Fitbit Versa 3: doganianie z Charge 4

Fitbit Versa 3 bazuje na mocnych stronach Versa 2, ale dodaje kilka cech, które po raz pierwszy zobaczyliśmy z Fitbit Charge 4.

Porównując Fitbit Sense z Fitbit Versa 3, można zauważyć wiele podobieństw, ale także kilka kluczowych różnic.

Są to m.in. Active Zone Minutes i wbudowany GPS oraz mikrofon do pracy z asystentami głosowymi Alexa i Google.

Podobnie jak Sense, zastosowano w nim nową technologię czujnika prędkości obrotowej PurePulse 2.0.

Najbardziej niesamowite ze wszystkich do weteranów Fitbit użytkowników i recenzentów jest wiadomość, że Sense i Versa 3 będzie korzystać z tej samej ładowarki zatrzaskowe. Od czasu rozpoczęcia czasu Fitbit, każdy tracker i smartwatch zażądał własnej ładowarki, dzięki czemu przełączanie między modelami frustrujące jak często mind-boggling.

Rzeczywiście, Sense i Versa 3 mają wspólną estetykę i ten sam 6-dniowy czas pracy baterii, więc Fitbit poprawia swoją wydajność projektową.

Akcesoria będą kompatybilne między tymi dwoma nowymi urządzeniami, a Fitbit obiecuje ulepszony mechanizm szybkiej wymiany taśmy po reklamacjach, że poprzednie akcesoria Versa były trudne do zainstalowania. Będziemy informować o nich, gdy będziemy mieli próbki do przetestowania i przeglądu.

Różnica między wersją 3 a Sense obejmuje czujnik aktywności elektrodermalnej (EDA) i czujnik temperatury skóry.

Fitbit Versa 3 będzie kosztował 199,99 funtów w Wielkiej Brytanii, 229 dolarów w USA, 229,95 euro w UE, 299,95 dolarów w Kanadzie i 399,95 dolarów w Australii.

Fitbit Inspire 2: nowy podstawowy tracker

Podstawowy fitness tracker był kiedyś zwykłym Fitbit Inspire, z Fitbit Inspire HR z czujnikiem prędkości obrotowej serca, a także z innymi inteligentniejszymi funkcjami.

Oba te produkty zostaną teraz zastąpione przez Fitbit Inspire 2.

Zawiera on wszystkie zalety Inspire HR (w tym monitor tętna) i dodaje do niego Active Zone Minutes, podobnie jak do nowych smartfonów Versa 3 i Sense.

Projekt został "dopracowany", a ekran jest pozornie jaśniejszy i bardziej żywy. Ponownie przetestujemy te twierdzenia, gdy będziemy mieć Inspire 2 w celu dokonania przeglądu.

Firma mówi, że Inspire 2 ma potężną 10-dniową żywotność baterii, najdłuższą w historii na akumulatorze Fitbit.

Dzięki hojności, która może zainteresować nowych nabywców Sense, Inspire 2 jest wyposażony w całoroczny, bezpłatny abonament Fitbit Premium - pamiętaj, że Sense ma tylko sześć miesięcy. Ponownie, jest on przeznaczony tylko dla nowych klientów.

Inspire 2 będzie kosztował 89,99 funtów w Wielkiej Brytanii, 99,95 dolarów w USA, 99,95 euro w UE, 129,95 dolarów w Kanadzie i 169,95 dolarów w Australii.

Wszystkie Fitbity

Podczas gdy my żegnamy się z Ionic, Inspire i Inspire HR, z tego co wiemy, Versa 2 pozostanie w rodzinie Fitbit, obok dziecięcego trackera do ćwiczeń Ace 2. Pozostaje też Charge 4.