3 najlepsze sposoby na kupno i sprzedaż NFT w Indiach

image

NFT przeżywają od niedawna w Indiach prawdziwy boom. Są to cyfrowe dzieła sztuki, obrazy, wideo lub audio, które są kupowane za kryptowaluty i wykorzystują system blockchain, aby dać kupującemu dowód własności. Wiele osób chce w nie inwestować i szuka niezawodnych sposobów na zakup NFT. Przygotowaliśmy listę, która przedstawia 3 różne sposoby na zakup NFT w Indiach.

Przeczytaj również | 5 sposobów na zakup rzeczy za pomocą Bitcoin i innych kryptowalut w Indiach

3 sposoby na kupno NFT w Indiach

Spis treści

 • 3 sposoby na zakup NFT w Indiach
  • 1. OpenSea
  • 2. Binance NFT
  • 3. Wazir X
 • Jak kupić NFT
 • Podsumowanie

Zanim przejdziemy do listy sposobów na zakup NFT w Indiach, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka warunków wstępnych, jakie należy spełnić przed zakupem NFT.

Warunki wstępne

 • Będziesz potrzebował portfela Ethereum do przechowywania swoich środków. Możesz użyć portfeli takich jak Coinbase Wallet lub MetaMask, które również przechowują NFT.
 • Do zatwierdzenia każdego zakupu Ethereum wymagane sąpieniądze na paliwo (opłaty transakcyjne), dlatego przed dokonaniem zakupu należy uwzględnić pieniądze na paliwo. Możesz odwiedzić ten link, aby sprawdzić aktualne ceny gazu.

Wróćmy teraz do najlepszych sposobów na zakup NFT w Indiach, a poniżej przedstawiamy trzy najlepsze rynki, na których możesz zainwestować w NFT!

1. OpenSea

OpenSea to rynek NFT, na którym znajdują się różne rodzaje NFT opartych na Ethereum, które możesz kupić lub wylicytować, a nawet stworzyć własne NFT i je wybić. Posiada szeroki wybór rosnących i popularnych opcji, które możesz przeglądać dzięki społeczności, która powiększa się każdego dnia.

Do wyboru masz szeroki i zróżnicowany wybór NFT, takich jak Sztuka, Audio, Nazwy Domen, Karty Handlowe i inne rodzaje przedmiotów kolekcjonerskich.

Aby kupować lub handlować NFT na OpenSea, musisz posiadać portfel Ethereum, taki jak MetaMask lub Coinbase. Ogólnie rzecz biorąc, OpenSea jest świetnym rynkiem, zwłaszcza dla kupujących popularne lub rzadkie NFT.

2. Binance NFT

Binance jest znaną platformą handlu kryptowalutami, ale ostatnio dodała rynek NFT. Posiada ona różne kategorie od bardzo utalentowanych twórców, a także tajemnicze skrzynki NFT i jest pierwszą platformą, która oferuje IGO (In-Game Offering).

IGO NFT to oferty NFT oparte wyłącznie na grach, które oferują wczesny dostęp do gier, ekskluzywne przedmioty dostępne w grze lub kompletne gry.

Oprócz Ethereum, NFT oparte są również na BNB lub BUSD, które są relatywnie tańsze, a cena gazu jest znacznie niższa niż Ethereum. Możesz nawet przenieść swoje środki BNB i BUSD z WazirX do Binance. Wszystkie te opcje sprawiają, że Binance jest idealnym rozwiązaniem dla nowych inwestorów.

3. Wazir X

WazirX to jedna z popularnych giełd kryptowalut w Indiach, która kilka miesięcy temu stworzyła własną platformę NFT o nazwie WazirX NFT.

Najważniejszą cechą tej giełdy jest to, że zawiera ona kilka wspaniałych ukrytych talentów z Indii i można na niej znaleźć niesamowite dzieła sztuki od tych indyjskich artystów. Jeśli jesteś entuzjastą sztuki, z pewnością zainwestujesz w te NFT.

Podobnie jak w przypadku innych platform, możesz tworzyć lub mennicować NFT, kupować je lub licytować na aukcji, ale platforma ta daje twórcom pewną swobodę, pozwalając im decydować o warunkach sprzedaży.

WazirX wykorzystuje tokeny WRX do transakcji NFT. Token ten oparty jest na BSC (Binance Smart Chain), który jest alternatywą dla Ethereum i jest to jedyna waluta, której możesz użyć do zakupu NFT na tej platformie. Nadal możesz podłączyć swój portfel do platformy MetaMask i przelać środki, aby następnie zamienić je na WRX.

Jak kupić NFT

NFT są dostępne jako zakup po stałej cenie lub na aukcji. Możesz wylicytować swoją cenę, a kwota ta zostanie odliczona i zablokowana przez rynek. Jeśli wygrasz, otrzymasz swoje NFT, lub jeśli wygra ktoś inny, Twoja kwota zostanie zwrócona do Twojego portfela.

Podsumowanie

Na tym kończymy naszą listę. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci poznać różne sposoby zakupu NFT i znalazłeś kilka świetnych opcji, które możesz przejrzeć i wybrać dla swojej inwestycji.

Możesz również śledzić nasze najnowsze wiadomości technologiczne w Google News lub porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołącz do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybuj kanał GadgetsToUse Youtube, aby zobaczyć najnowsze recenzje.