Aplikacja CoinDCX: Jak używać, polecać, kupować i sprzedawać kryptowaluty oraz wypłacać pieniądze

image

CoinDCX to popularna aplikacja do handlu kryptowalutami polecana dla osób, które dopiero poznają kryptowaluty i chcą zacząć inwestować. Układ aplikacji jest prosty i zawiera wszystkie najważniejsze kryptowaluty. Jednak dla niektórych użytkowników może to być przytłaczające, więc w tym artykule poznamy i zrozumiemy większość podstaw i kilka innych przydatnych funkcji tej aplikacji, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć jej funkcjonalność.

Related | Paxful Review: Najbardziej elastyczna giełda do kupna i sprzedaży Bitcoinów

Podstawy CoinDCX dla aplikacji mobilnej

Spis treści

 • Podstawy CoinDCX dla aplikacji mobilnej
  • Pobierz aplikację
  • Konfiguracja konta
  • Wpłacanie pieniędzy
  • Kupowanie kryptowalut
  • Transfer Bitcoinów do CoinDCX
  • Jak handlować?
  • Wypłacanie pieniędzy z CoinDCX
  • Główne cechy aplikacji CoinDCX
  • Jak wyłączyć konto CoinDCX?
 • Podsumowanie

Aplikacja mobilna CoinDCX jest łatwa do skonfigurowania i użytkowania po zapoznaniu się z jej układem. Możesz szybko rozpocząć handel Bitcoinem i innymi kryptowalutami. Możesz również sprawdzać ceny, ustawiać alerty i robić wiele więcej w aplikacji.

Pobierz aplikację

Zanim zaczniemy, powinniśmy poinformować Cię, skąd możesz pobrać tę aplikację.

Aplikacja ta jest dostępna do pobrania zarówno na platformę Android, jak i iOS.

Teraz, gdy już wiesz, jak pobrać aplikację, sprawdźmy wszystkie jej funkcje i podstawy. Odpowiemy też na kilka najczęściej zadawanych pytań związanych z aplikacją.

Konfiguracja konta

Do założenia konta wymagane są następujące dane:

 • Imię i nazwisko (zgodnie z kartą PAN)
 • Ważny identyfikator e-mail
 • Numer telefonu komórkowego
 • Numer konta bankowego
 • Kod IFSC

Aby założyć konto, należy wykonać następujące kroki:

1. Otwórz aplikację i kliknij na Zarejestruj się za pomocą poczty elektronicznej. Pamiętaj, aby użyć działającego identyfikatora e-mail, ponieważ zostanie wysłany OTP w celu weryfikacji konta.

2. Następnie wprowadź swoje imię i nazwisko (zgodnie z kartą PAN), adres e-mail i hasło.

3. Kliknij przycisk Kontynuuj i wpisz swój ważny numer telefonu komórkowego.

4. Świetnie! Założyłeś swój profil, ale aby dodać środki do jakiegokolwiek handlu, musisz podać dane swojego konta bankowego.

5. Aby wpłacić lub wypłacić jakąkolwiek kwotę powyżej 10 000 INR, musisz wypełnić KYC.

Do przeprowadzenia KYC wymagane są następujące dokumenty:

 1. Twoje zdjęcie
 2. Karta Aadhar/Paszport
 3. Karta PAN

Wpłacanie pieniędzy

Twoje dane bankowe są wymagane do wykonania jakiegokolwiek rodzaju wpłaty do portfela CoinDCX. Możesz przelać pieniądze do swojego portfela Coin DCX poprzez UPI lub aplikację Mobikwik. Należy pamiętać, że trzeba będzie zdeponować minimum 500 INR, jeśli wybierzesz UPI. Aby dodać środki:

1. Przejdź do sekcji Konto

2. Na górze zobaczysz swój portfel i saldo portfela

3. Kliknij przycisk Dodaj środki

Kwotę znajdującą się w portfelu możesz sprawdzić w zakładce Konto w sekcji Konto.

Kupowanie kryptowalut

 1. Aby kupić kryptowaluty takie jak Bitcoin, przejdź do sekcji Ceny sekcji Ceny.

2. Wybierz Bitcoin. Zobaczysz jego cenę z opcją kupna.

3. Stuknij w Kup, a następnie wprowadź kwotę, którą chcesz kupić w rupiach, lub kwotę, którą chcesz kupić w bitcoinach, a zostanie wyświetlona konwersja w rupiach.

Od tego momentu możesz kupować. Kwota ta zostanie odjęta z Twojego portfela.

Uwaga: Musisz dokonać zakupu o wartości co najmniej 10₹.

Transfer Bitcoinów do CoinDCX

Jeśli masz już istniejący portfel Bitcoin, możesz przenieść swoje bitcoins do CoinDCX, jak również. W tym celu będziesz musiał podać adres portfela podczas konfiguracji.

Jak handlować?

Porozmawiajmy o handlu kryptowalutami. Należy jednak pamiętać, że zawsze istnieje ryzyko utraty pieniędzy, ponieważ wartość kryptowalut jest bardzo zmienna i zmienia się dość często.

Kwota kupna lub sprzedaży na CoinDCX musi wynosić co najmniej 10 Rs, a ponieważ ceny kryptowalut są zmienne i ciągle się zmieniają, możesz kupić kryptowalutę za 10 Rs, ale skończyć z większą lub mniejszą kwotą. Nie można również sprzedać kryptowaluty za Rs 10 ze względu na jej zmienne ceny.

Należy zwracać uwagę na wiadomości i inne wydarzenia związane z kryptowalutami, ponieważ te czynniki również mają wpływ na wartość walut na rynku kryptowalut. Niektóre dobre miejsca do śledzenia wiadomości i nowych wydarzeń na rynku kryptowalut to

 • Twitter
 • Discord
 • Telegram

CoinDCX ma swój własny kanał telegramu, aby uzyskać lepszy wgląd w nadchodzące wydarzenia i monety.

Wypłacanie pieniędzy z CoinDCX

Możesz wypłacić swoje pieniądze z portfela Coin DCX na konto bankowe, ale minimalna kwota, którą możesz wypłacić to 500₹, a maksymalna bez KYC to 10,000₹.

 1. Aby wypłacić pieniądze, przejdź do Profil Sekcja> Portfel. Z tego miejsca możesz dodać lub wypłacić środki na swoje konto bankowe.
 2. Możesz wybrać, aby wypłacić inny procent aktualnego salda portfela lub wpisać dokładną kwotę, ale musi ona być większa niż 500₹.

Przeczytaj też: 5 sposobów na zakup rzeczy za pomocą Bitcoin i innych kryptowalut w Indiach

Kluczowe cechy aplikacji CoinDCX

Porozmawiajmy więcej o niektórych kluczowych funkcjach aplikacji.

Sprawdzanie cen

Zawsze możesz sprawdzić aktualne ceny handlowe różnych kryptowalut w Ceny sekcji Ceny.

Możesz kliknąć na daną kryptowalutę i przejść do Wykresy cen i szczegóły, aby zobaczyć jej zachowanie w ciągu ostatniej godziny, 24 godzin, tygodnia itd.

Ustaw alarm cenowy

Możesz również ustawić Alert Cenowy, dzięki któremu będziesz powiadamiany, gdy kryptowaluta osiągnie określoną cenę lub dodać ją do swojej listy obserwacyjnej, aby ułatwić sobie śledzenie jej wyników.

Utwórz listę obserwacyjną

Możesz śledzić niektóre ze swoich ulubionych kryptowalut na osobnej, mniej zagraconej liście zwanej Listą obserwacyjną. Wystarczy, że stukniesz ikonę oka, a zostanie ona dodana do Twojej listy obserwacyjnej.

Sprawdź swoje inwestycje

W zakładce Moje inwestycje możesz sprawdzić zakupione przez siebie kryptowaluty, kwotę, którą zainwestowałeś, oraz zyski. Tutaj możesz również sprzedać posiadane kryptowaluty, klikając na kryptowalutę, którą chcesz sprzedać.

Polecaj i zarabiaj kryptowaluty

 1. Możesz polecać i zapraszać swoich znajomych, przechodząc do sekcji Profil > Zaproś i zarabiaj.

Tutaj możesz wysłać link do swoich znajomych. Jeśli zainstalują oni aplikację za pomocą Twojego linku i założą konto, Ty i Twój znajomy zostaniecie nagrodzeni 100₹ Ethereum.

2. Możesz również zrealizować darmowe kryptowaluty, jeśli masz poleconego lub dowolny kod promocyjny, taki jak XYZ100.

Sekcję z kodami promocyjnymi znajdziesz na stronie głównej.

Jak wyłączyć konto CoinDCX

 1. Aby wyłączyć konto Coin DCX. Odwiedź coindcx.com/loginTeraz wprowadź swoje dane. OTP zostanie wysłany zarówno na Twój adres e-mail, jak i numer.
 2. Po zalogowaniu się, przejdź do Profil> Bezpieczeństwo> Aktywność konta> Wyłącz konto. Zawsze możesz je aktywować, kiedy tylko zechcesz.

Podsumowanie

Aplikacja CoinDCX posiada zestaw intuicyjnych funkcji, które spodobają się zarówno nowym, jak i doświadczonym inwestorom, a łatwość jej obsługi jest czymś, co należy docenić. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci lepiej zrozumieć tę aplikację i zdobyć ogólną wiedzę o tym, jak handlować kryptowalutami za jej pomocą. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących kryptowalut, bądź na bieżąco!

Możesz również śledzić nas, aby uzyskać najnowsze wiadomości techniczne w Google News lub porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołącz do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybuj kanał GadgetsToUse Youtube, aby uzyskać najnowsze recenzje .