Apple chce przeprojektować iPhone'a w tym roku

image

Apple nowe flagowe modele telefonów zostały w pracach w ramach przygotowań do ich uruchomienia jeszcze w tym roku, pomimo COVID-19 niepowodzenia. Oprócz zaktualizowanego oprogramowania, urządzenia te przyniosą ze sobą nowy design.

Masywne przeprojektowanie iPhone'a 12

Każdego roku, od 2007, widzieliśmy kilka zmian, zarówno głównych i mniejszych, na projektowaniu iPhone'a. W tym roku zapowiada się jeszcze bardziej znaczące zmiany na iPhone 12 w oparciu o najnowsze przecieki. Według ostatniego raportu Bloomberg, tegoroczny flagowy smartfon Apple będzie miał duży przeprojektowanie.

Krawędź ze stali nierdzewnej

Świeży wgląd dzięki uprzejmości raportu sugeruje, że modele z wyższej półki będą wyposażone w płaską krawędź ze stali nierdzewnej. Projekt wydaje się być prawdopodobnie inspirowany przez iPhone 5. W stosunku do zakrzywionej konstrukcji iPhone'a 11, ta zmiana będzie rzeczywiście duża. Nowy schemat projektowy sprawi, że iPhone z 2020 roku będzie przypominał iPada Pro.

Podczas gdy znaczna część raportu Bloomberga zgadza się z przewidywaniami wieloletniego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, istnieją pewne drobne różnice. Ten ostatni twierdzi, że szkło ekranu będzie lekko zakrzywione, podczas gdy Bloomberg donosi, że będzie ono płaskie.

Wyświetlacz

Istnieją również twierdzenia, że Apple planuje zmniejszyć rozmiar wcięcia Face ID. Największy iPhone w tym roku będzie miał więcej przestrzeni ekranowej w porównaniu do iPhone'a 11 Pro Max, który ma 6,5-calowy wyświetlacz. Kuo przewiduje, że modele pro z 2020 roku będą miały odpowiednio 5,4" i 6,7".

Aparat

Raport ujawnił również, że dwa modele iPhone pro będzie sport trzykamerowy zestaw z LIDAR skanowania 3D podobny do tego z iPad pro. Nie jest ustalone, czy system 3D zajmie miejsce na jednym z potrójnych matryc kamer 2019 iPhone 11 Pro. Dwa modele z niższej półki będą miały podwójny moduł kamery, ale nie wiadomo, czy będą miały przeprojektowanie.

Data premiery

Niewiele opóźnień jest spodziewanych z powodu pandemii koronawirusa, jak wynika z raportu Bloomberga. Raport twierdził, że plany produkcyjne są nadal w torze do uruchomienia w jesieni. Niektóre modele mogą, jednak uruchomić tygodnie później po oczekiwanej daty.

Głośnik HomePod

Oprócz iPhone 12, raport wspomniał również głośnik HomePod, który spadnie w drugim kwartale roku. Będzie on miał design podobny do obecnego modelu, ale będzie tylko o połowę mniejszy. Głośnik HomePod będzie podobno miał mniejszą metkę cenową.

Inne nadchodzące gadżety Apple

Mimo wszystko, to nie wszystko w line-upie Apple w tym roku. Nowsze wersje MacBooka Pro, iMaca i Apple TV pojawią się jeszcze w tym roku, a także iPad klasy podstawowej. Niestety, żadne szczegóły dotyczące wyglądu tych gadżetów nie zostały na razie ujawnione.