Bitwa w Twoich uszach: Galaxy Buds Live vs. AirPods Pro

image

Gniazdo słuchawkowe, obecnie relikt większości nowoczesnych smartfonów, zostało zastąpione przez bezprzewodowe słuchawki douszne. W branży smartfonów na uwagę zasługują najnowsze Buds Live Samsunga oraz AirPods Pro Apple'a. Ponieważ kable nie mają już znaczenia, wybór Buds Live i AirPods może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli jest się fanem obu światów, Apple i Samsunga. Chociaż Buds Live są tańsze niż AirPods Pro, sama cena nie może być użyta do ich rozróżnienia. Aby pomóc Ci wybrać między tymi dwoma, przyjrzymy się im na różnych podstawowych aspektach.

Lepsza jakość dźwięku: Galaxy Buds Live

Chociaż oba mają świetną jakość dźwięku, Galaxy Buds Live oferują lepszą jakość dźwięku. To dlatego, że są one zaprojektowane tak, aby siedzieć w uchu, a nie w kanale słuchowym. Ponadto, słuchawki Buds Live mają różne ustawienia dźwięku. Ustawienie domyślne daje dynamiczny dźwięk z wyraźnym basem. Z drugiej strony, słuchawki AirPods Pro są bardziej zrównoważone, z neutralnością pomiędzy basami i innymi dźwiękami.

Aplikacja Buds (aplikacja Galaxy wearable) pozwala zmieniać i dostosowywać różne profile dźwiękowe. Oferuje ona do sześciu różnych ustawień wstępnych. Apple nie oferuje equalizera z możliwością regulacji przez użytkownika. Jeśli chodzi o jakość połączeń, zarówno Galaxy Buds Live, jak i AirPods Pro oferują świetny dźwięk.

Doskonała redukcja szumów: AirPods Pro

Słuchawki AirPods Pro lepiej radzą sobie z tłumieniem hałasu z zewnątrz w porównaniu z ich odpowiednikami. Konstrukcja kanału dousznego oferuje znacznie lepszą funkcję aktywnej redukcji szumów. Jest to skuteczne, zwłaszcza podczas rozmów w głośnym otoczeniu. Dodatkowo, dzięki trybowi przezroczystości, można dopuścić hałas z otoczenia. Jednak w bardzo głośnym otoczeniu, Galaxy Buds Live wykonują lepszą pracę niż AirPods Pro.

Lepszy czas pracy na baterii: Galaxy Buds Live

Mimo że obie te bezprzewodowe słuchawki douszne oferują bardzo długi czas pracy na baterii, bateria Galaxy Buds Live wytrzymuje dłużej. Niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki, podcastu, czy jesteś w ciągłym kontakcie telefonicznym, Galaxy Buds wytrzymają do 6 godzin lub 5 godzin z włączoną funkcją ANC. Z drugiej strony, słuchawki AirPods wytrzymają do 5 godzin lub 4 godzin z włączoną funkcją ANC. W obu przypadkach bateria może wytrzymać jeszcze więcej. Etui Buds zapewnia 29 godzin ładowania, podczas gdy etui AirPods utrzymuje 24 godziny ładowania. Są one również wyposażone w technologię bezprzewodowego ładowania.

Inteligentne funkcje: Specyficzne dla Apple i Samsunga

Zarówno słuchawki AirPods Pro, jak i Buds Live oferują szereg inteligentnych funkcji, które pozwalają osiągnąć ich różne funkcjonalności. Aplikacje obu urządzeń oferują wiele sposobów dostosowywania i kontrolowania funkcji słuchawek. Można również korzystać z cyfrowych asystentów z tych bezprzewodowych słuchawek, jak zgadłeś, jego Siri dla AirPods Pro i Bixby dla Buds Live. Co więcej, bez problemu można używać Buds Live z Asystentem Google. Dodatkowo, można korzystać z tych bezprzewodowych słuchawek na innych telefonach.

Podsumowując: Co wybrać?

Jeśli jesteś wierny tylko Apple lub Samsungowi, preferencje mają pierwszeństwo. Ponadto, słuchawki działają lepiej z ich konkretnymi platformami. Ale jeśli jesteś fanem obu światów, polecam Galaxy Buds Live. Oferują one lepszą jakość dźwięku, dłuższy czas pracy na baterii i są tanie.