Co musisz wiedzieć, zanim kupisz używany smartfon

image

Co roku zapowiadane i produkowane są nowe flagowce. Przeważnie nowe flagowce zawierają niewielkie zmiany i ulepszenia, a nawet pewne aktualizacje. Ale kiedy dokładnie porównasz następcę i poprzednika, zdasz sobie sprawę, że jest tylko kilka zmian, które mogą nie być potrzebne. Jednak najbardziej znaczącą różnicą jest cena. W tej chwili, smartfony są detalicznie na 1000 dolarów i więcej. Jest to dość duża cena, a to nawet staje się drogie, gdy wypłacane w ratach. Ale z cierpliwością, czekając na jak rok, możesz dostać ten sam flagowiec na 300 dolarów do 400 dolarów mniej.

Możesz nie dostać dokładnie to samo urządzenie, ponieważ będziesz kupować używane, pre-owned lub odnowione urządzenie. Możesz również nie dostać hype, konfiguracja, a nawet kolor, ale hej, będziesz miał urządzenie po obniżonej cenie. Kupowanie używanych urządzeń ma swoje pułapki, które należy unikać lub ryzyko uzyskania niskiej wartości dla swoich pieniędzy. Poniżej znajdują się rzeczy, które musisz wiedzieć.

Używane vs certyfikowane pre-owned vs odnowione

Większość ludzi nie do końca wie, co chce kupić, jeśli chodzi o zakup używanego smartfona. Oto definicje różnych terminów używanych do opisania używanych smartfonów. Niektórzy sprzedawcy mogą również mylić Cię z ich różnych standardów na to, co definiują jako używane, pre-owned i odnowione. Ale poniżej znajduje się ogólna definicja.

Używany smartfon pochodzi głównie od prywatnego sprzedawcy z pewnymi gwarancjami i zdjęciami aktualnego stanu urządzenia. Pre-owned smartfony oferują trochę pewności, że spełniają wymagania. Dzieje się tak, ponieważ przechodzą one testy, które sprawdzają, czy działają zgodnie z przeznaczeniem. Są one również dostarczane z ograniczoną gwarancją.

W kategorii używanych smartfonów, odnowione smartfony są dość drogie, ale również mają najwyższą jakość i standardy. Te smartfony przechodzą naprawy oprogramowania i sprzętu zazwyczaj przez producenta, a to sprawia, że działają jak nowe telefony. Możesz nawet dostać te urządzenia od producentów, tj. odnowione iPhone'y od Apple. Niezależnie od tego, jaki typ używanego smartfona chcesz kupić, oto rzeczy, o których należy pamiętać;

Kupuj z renomowanego sklepu

Renomowane sklepy oferują najlepszą jakość produktów, nawet jeśli są one klasyfikowane jako używane. To właśnie w tych sklepach otrzymasz najlepszą wartość za swoje pieniądze. Jeśli chcesz kupić odnowiony telefon, dostać jeden od producenta, jak to pochodzi z norm fabrycznych, najlepsze pokrycie gwarancji, ale są one nieco drogie w porównaniu do innych miejsc. Jeśli chcesz zaoszczędzić więcej gotówki, można uzyskać telefony od zaufanych sprzedawców zewnętrznych. Unikaj sprzedawców, których nigdy nie słyszałeś lub tych, którzy mają słabe recenzje.

Sprawdź kompatybilność sieci

Różne kraje mają różnych przewoźników, którzy używają różnych sieci komórkowych. Na przykład, w USA, Sprint i Verizon używane sieci CDMA, podczas gdy AT&T i T-Mobile używać sieci GSM. Tak więc, jeśli kupujesz używany telefon w USA, najlepszą opcją jest trzymanie się przewoźnika sieciowego telefon przyszedł z. Aby uniknąć muru do jednego przewoźnika, kupić używany telefon, który ma wszystkie specyfikacje wymagane do obsługi różnych sieci.

Polityka zwrotów i gwarancja

Polityki zwrotu są świetne, zwłaszcza jeśli używane urządzenie zaczyna działać nieprawidłowo. Gwarancje również może obejmować niektóre aspekty urządzenia, takie jak wydajność baterii. Przy zakupie używanego urządzenia upewnij się, że mają politykę zwrotów i gwarancji. Wreszcie, kupując używane urządzenie z niektórych kart kredytowych, takich jak American Express i Visa Signature przedłuża okres gwarancji na pozycji. 

Dowiedz się więcej na: http://jaklubisz.pl