Funkcje, które docenisz w iPadOS

image

System iPadOS został niedawno wydany i jest to wszystko, o czym mówiła firma Apple - nowe funkcje dla iPada. zbudowany na tym samym fundamencie, co iOS 13. Został zaprojektowany do pracy z aplikacjami dla większych ekranach i do lepszej wielozadaniowości. Krótko mówiąc, iPadOS uwalnia w pełni wykorzystać potencjał Twojego iPada. Oto najlepsze cechy systemu iPadOS. Z pewnością Z pewnością docenisz te cechy.

Przeprojektowany ekran główny

Nowy ekran główny przyciąga przykuje Twoją uwagę swoim nowym układem. Nowy wygląd pomieści więcej aplikacji, redukując ilość zmarnowanego miejsca na ekranie. Możesz też przypiąć widżety widoku Today View i wykonać użyteczne ustawienia. Gdy długo naciskasz ikony aplikacji, wyskakuje menu kontekstowe Zapewnia to więcej sposobów interakcji z aplikacją, nawet bez jej otwierania.

Tryb ciemny

Kolejną zmianą UI jest tryb ciemny. tryb. Tryb ten nadaje iPadowi nowy, piękny wygląd, który jest przyjazny dla Twoich oczu. oczu, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia. Tryb ten stosuje systemowy ciemny ciemny schemat kolorów, a nie odwrócenie kolorów czarnego i białego. Oznacza to, że wszystkie wbudowane aplikacje, widoki poziomu systemu widoki, w tym ustawienia otrzymują ciemny schemat kolorów, gdy tryb ciemny jest włączony. Na chwilę obecną W tej chwili, niektóre aplikacje firm trzecich również obsługują ten tryb. Aby towarzyszyć systemowi szerokiej integracji, są nowe tapety zoptymalizowane dla Dark Mode. Nie musisz nie musisz się martwić o ich ustawienie, ponieważ zmieniają się one automatycznie, gdy przełączasz się pomiędzy trybem jasnym i ciemnym. Tryb ciemny może być zaplanowany lub włączony ręcznie.

Przeglądanie jak na pulpicie

Strony internetowe ładują się teraz tak, jak na pulpicie. Zastanawiam się, dlaczego zajęło apple tak długo, aby to rozgryźć. out. Jest to wielka poprawa dla dużych ekranów, jak teraz można zrobić więcej rzeczy w sieci. Ponadto, jeśli nie masz klawiatury lub myszy, Safari mapuje dotykowe na stronach WWW. Inne ulepszenia obejmują płynne przewijanie, nawigowanie za pomocą skrótów klawiaturowych i wybór ustawień dla witryny, a także wiele innych rzeczy. innych rzeczy.

Łatwa wielozadaniowość

iPadOS umożliwia wielozadaniowość na iPadzie za pośrednictwem funkcji Podziel widok. Split View pozwala Ci otworzyć wiele okien (tak okien) tej samej aplikacji. Zwiększa to funkcjonalność, ponieważ można pracować na wielu elementach z tej samej aplikacji. Ponadto, możesz otwierać okna na wielu miejscach. Zasadniczo, im więcej masz okien/przestrzeni, tym trudniejsze zarządzanie nimi staje się trudniejsze. Ale w systemie iPadOS nie stanowi to problemu. Możesz trzymać wiele aplikacji w Slide Over, a dostęp do nich uzyskasz jednym przeciągnięciem palca. Slide Over układa okna w stosy w sposób ułatwiający dostęp do nich. Inne inne narzędzia do multitaskingu to App Switcher i App Exposé. Aplikacja App Switcher pokazuje wszystkie okna i przestrzenie wraz z ich tytułami, podczas gdy App Exposé pozwala pozwala zobaczyć otwarte okna aplikacji.

Pływająca klawiatura i gest machnięcia, aby pisać

Klawiatury ekranowe zajmują zbyt wiele ale ten problem został rozwiązany w iPadOS. Teraz za każdym razem, gdy uszczypniesz klawiaturę ekranową otrzymasz pływającą klawiaturę wielkości smartfona, którą możesz przeciągać. Dzięki temu oszczędzasz sporo miejsca i zyskujesz więcej przestrzeni dla innych aplikacji. Klawiatura Klawiatura obsługuje także gest machnięcia, aby pisać. Teraz możesz pisać, przesuwając tylko przesuwając kciukiem.

Wrap up

Jest tak wiele funkcji w systemie iPadOS, a to tylko wierzchołek tego, co iPadOS wnosi na większe ekrany. Opowiedz nam o swojej ulubionej funkcji iPadOS w sekcji komentarzy poniżej.