Inne funkcje iOS 12, których nie było na WWDC Keynote firmy Apple

image

Coroczny keynote WWDC firmy Apple został załadowany z wielu nowych funkcji, zwłaszcza po stronie oprogramowania. Wśród nich był Apple's iOS 12, który ma być dostępny dla urządzeń jeszcze w tym roku. Na Keynote, wiele zostało wspomniane o iOS 12, ale nie wszystko. To jest zwykły trend, jak nie wszystkie funkcje mogą zmieścić się w 2hr keynote. Oto niektóre z nowych funkcji w iOS 12, które nie zostały wymienione na scenie.

Ulepszone efekty aparatu

Apple wspomniało tylko o aktualizacjach aparatu dotyczących efektów. Poza tym tryb portretowy dostaje też lepsze oświetlenie. Aktualizacja potrafi teraz wykryć osobę, a także inteligentnie oddzielić osobę od sceny. Również na aparacie, deweloperzy firm trzecich będą mogli wykorzystać separację danych w swoich aplikacjach. Jest to możliwe, ponieważ Apple wyda API segmentacji portretów.

Krytyczne alerty

Na keynote, Apple mówił o lepszej kontroli nad powiadomieniami w tak zwanych powiadomieniach grupowych. Towarzyszące powiadomienia grupowe był ulepszony Do Not Disturb ustawienia. Oprócz tego, istnieje funkcja o nazwie Krytyczne alerty, które Apple nie wspomniał. Są to powiadomienia opt-in, które unieważniają wszelkie ustawienia Nie przeszkadzać, ponieważ przedstawiają one ważne informacje, takie jak raporty lekarskie.

Więcej informacji o baterii

W iOS 12 oprogramowanie zostało dopracowane w taki sposób, aby oferowało bardziej optymalną wydajność przy jednoczesnym wydłużeniu czasu pracy na baterii. W związku z czasem pracy baterii system iOS 12 będzie dostarczał bardziej szczegółowe informacje o jej zużyciu. Użytkownik będzie mógł zobaczyć zużycie baterii w poszczególnych aplikacjach. Informacje te będą podawane w dzienniku 24-godzinnym lub 10-dniowym.

Dłuższy czas działania Animoji

Szum teraz jest na Memoji, Apple's nowy niestandardowy AR emoji, który jest lepszy niż to, co Samsung oferuje. W Animoji, Apple pokazał, że może teraz wykryć język, jeśli zdecydujesz się trzymać go na zewnątrz. Co Apple nie powiedział, że 10 sekund limit na Animoji został zwiększony w aktualizacji. Teraz dostaniesz upływ czasu 30-sekund.

Audyt hasła i autouzupełnianie kodu bezpieczeństwa

Poza wydajnością, drugą rzeczą, którą Apple poprawia w iOS 12 jest bezpieczeństwo i prywatność. iOS 12 ma funkcję bezpieczeństwa odpowiedzialną za audyt ponownego użycia hasła. Funkcja ta będzie flagować wszystkie hasła, które zostały użyte na innych kontach na urządzeniu. Dzięki temu posunięciu będziecie mogli tworzyć nowe hasła, unikając w ten sposób narażania swojego bezpieczeństwa.

Ponadto, w sprawie bezpieczeństwa, Apple wprowadza kod autouzupełniania bezpieczeństwa dla dwuskładnikowego uwierzytelniania, takich jak jeden na Androida. Funkcja ta automatycznie wypełnia kod do pola tekstowego przewidzianego.

Gesty na iPadzie

iPad zawsze otrzymuje pewne zmiany na każdej aktualizacji iOS. Jeśli chodzi o gesty, jedyne zmiany iPad wie jest kilka kilka nawigacji, które zostały wniesione przez iOS 11. Obejmowały one machnięcia w górę do App Dock, machnięcia w górę dalej do centrum sterowania, i inne podobne do tych w iPhone X. Ale z nową aktualizacją, gesty zostaną zaktualizowane, aby dopasować lepiej inne gesty w iPhone X, takich jak machnięcia w dowolnym miejscu na App Dock, aby wrócić do domu.

Inne funkcje obejmują; wyszukiwanie haseł w Siri, udostępnianie haseł, ulepszony czytnik QR i przeprojektowane paski aplikacji w wiadomościach.