IOS 12 automatycznie udostępni informacje o Twojej lokalizacji służbom ratunkowym

image

Apple ma na celu ułatwienie życia, a także bezproblemowe doświadczenie z iOS 12 później w tym roku, jak aktualizacja toczy się. Według Apple, użytkownicy iPhone'a, którzy mieszkają w USA będą automatycznie udostępniać swoje dane lokalizacyjne z pierwszym respondentów awaryjnych po wybraniu 911. Ten ruch ma na celu zmniejszenie czasu reakcji w sytuacjach awaryjnych poprzez zapewnienie dokładnych informacji o lokalizacji w szybszy sposób. I nie martw się, informacje o Twojej lokalizacji będą udostępniane w bezpieczny sposób.

Według badań, użytkownicy urządzeń mobilnych, w tym użytkownicy iPhone'ów, wykonują prawie 80% połączeń 911. Przez większość czasu respondenci mogą poprosić o Twoją lokalizację i szczegółowe informacje. Wynika to z faktu, że większość centrów 911 opiera się na infrastrukturze ery stacjonarnej, a to utrudnia dokładne określenie lokalizacji dzwoniącego. Powrót w 2015 roku, Apple sort do rozwiązania problemu lokalizacji poprzez uruchomienie HELO (Hybridized Emergency Location). HELO trianguluje jedną lokalizację dokładnie nie tylko przy użyciu wież komórkowych, ale także innych źródeł lokalizacji, takich jak punkty dostępu WIFI i na urządzeniu GPS.

Wraz z zaprezentowaniem systemu iOS 12 firma Apple ogłosiła również, że będzie korzystać z opartego na protokole internetowym rurociągu danych firmy RapidSOS, specjalizującej się w technologiach ratunkowych, aby bezpiecznie i szybko udostępniać dane lokalizacyjne HELO. RapidSOS zintegruje dane o lokalizacji użytkowników systemu iOS z istniejącym oprogramowaniem centrum 911. Integracja ta przyspieszy czas reakcji 911 w przypadku zagrożenia życia i mienia. Aby wesprzeć ten ruch, dyrektor generalny RapidSOS, Michael Martin powiedział, że "Jesteśmy podekscytowani współpracą z Apple, aby zapewnić pierwszym respondentom nową ścieżkę dla dokładnej, opartej na urządzeniach lokalizacji dzwoniącego przy użyciu transformacyjnej technologii Next Generation 911." Michael dalej dodał: "911 telekomunikacyjnych zrobić niezwykłą pracę zarządzania miliony nagłych wypadków z niewiele więcej niż połączenie głosowe."

Ponadto, zgodnie z prywatnością, jednym z filarów Apple, lokalizacja osoby nie będzie wykorzystywana do innych celów, nie związanych z nagłymi wypadkami. Co więcej, tylko centra odpowiadające na 911 pojawienie się będzie miał dostęp do lokalizacji użytkownika podczas połączenia alarmowego.

Według prezesa Apple, Tima Cooka, "Kiedy liczy się każda chwila, te narzędzia pomogą pierwszym respondentom dotrzeć do naszych klientów, kiedy najbardziej potrzebują pomocy." Dalej dodał: "Społeczności polegają na centrach 911 w nagłych wypadkach i uważamy, że powinny one mieć do dyspozycji najlepszą dostępną technologię."

Ponadto, do 2021 roku, Federalna Komisja Łączności (FCC) wymaga od przewoźników lokalizowania rozmówców alarmowych o 50 metrów. Ale z nową technologią iOS, jesteśmy na 2021 już jako usługa przekracza 50 metrów i może nawet pinpoint rozmówców w gęsto zaludnionych obszarach miejskich. Tom Wheeler, przewodniczący FCC od 2013 do 2017, docenił technologię, mówiąc: "Ta nowa funkcjonalność jest przykładem tego, jak firmy i pierwsi respondenci mogą korzystać z technologii w celu poprawy bezpieczeństwa publicznego dramatycznie."

Według prezesa Krajowego Stowarzyszenia Numerów Alarmowych, Stowarzyszenia 911, Rob McMullen, "Jesteśmy zachwyceni, że Apple daje centrom 911 dostęp do danych lokalizacyjnych opartych na urządzeniach za pomocą dokładnie przetestowanego, opartego na standardach podejścia. Przyspieszy to wdrażanie Next Generation 911 dla wszystkich, ratując życie i chroniąc mienie."