IPhone'y Apple z linii 2018 mogą ładować się szybciej dzięki bezprzewodowej ładowarce z miedzianą cewką Qi

image

Przetłumaczony raport opublikowany przez China Times w poniedziałek twierdził, że Apple planuje wykorzystać nową cewkę miedzianą Qi bezprzewodowego ładowania na jednym z jego 2018 iPhone lineups. Nowy materiał cewki będzie zastąpić istniejące FPC (Ferrite Polymer Composite) w wysiłkach, aby zrównoważyć efekty termiczne, co pozwala na szybsze ładowanie. Bezprzewodowa technologia ładowania została po raz pierwszy wprowadzona z iPhone'a 8, 8 Plus i notch-touting iPhone X. Ale jeśli plotki raporty okazują się prawdziwe, a następnie Apple może zobaczyć zwiększoną moc do 15W.

Apple zawsze używane FPC jak to pozwala jego iPhone'ów do ładowania bezprzewodowego przy jednoczesnym zachowaniu ich elegancki współczynnik kształtu. I choć wprowadzenie nowej cewki miedzi będzie zobaczyć nowe iPhone'y ładowania szybciej i bardziej efektywnie, będzie to również oznaczać, że słuchawki będą grubsze. Niemniej jednak, Apple może nie być skłonny do uczynienia ich słuchawki grubsze. Tak więc nie należy być zbyt podekscytowany, jak na razie. Ale to również nie jest udowodnione, która technologia jest bardziej odpowiednie do wdrożenia.

Dodatkowo, według wccftech, nie jest jeszcze jasne, która z metod jest mniej kosztowne do wdrożenia w nadchodzącym 2018 iPhone lineup. Bezprzewodowe ładowanie Qi ma pozwolić słuchawkom na wykorzystanie bezprzewodowej indukcji do napełniania ich baterii z limitem mocy 15W. Obecnie iPhone 8, 8 Plus i iPhone X są ograniczone do ładowania 7,5W, a więc wprowadzenie cewki miedzianej będzie oznaczało ogromną poprawę.

Nowe doniesienia mogą potencjalnie pomóc nadać sens temu, dlaczego premiera AirPower została opóźniona. AirPower, który został pierwotnie odsłonięty obok słynnego iPhone'a X jesienią ubiegłego roku, nie został jeszcze udostępniony w sklepach.

Rysując raporty z AppleInsider, jeśli Apple ma zamiar wspierać hinted 15W ładowania w każdym z nowych telefonów iPhone, a następnie będą one potrzebne solidny plan. Logika wymaga od nich, aby mieć ładowarkę premium multi-gadżet do uruchomienia z możliwością ładowania ich szybciej i skuteczniej. To wydaje się bardzo mało prawdopodobne.

Trio 2018 iPhone obecnie oczekiwany spadek w tym nadchodzącym miesiącu obejmuje dwa modele z ekranami OLED o wymiarach 6,6 cala i 5,8 cala. Trzeci jest zbudowany z LCD o przekątnej 6,1 cala. Różne raporty teraz twierdzą, że trzy modele będą miały system kamer TrueDepth i będą korzystać z technologii Face ID. Ale model LCD zostanie uruchomiony jako najbardziej przystępny cenowo iPhone z trzech. Tak więc spekuluje się, że może to być ten, który mieści nową cewkę miedzi, w wysiłkach, aby przyciągnąć bardziej znaczącą wartość sprzedaży.

Korporacje Foxconn nadal posiadają kontrakt na głównego montażystę iPhone'a w 2018 roku. Plotkuje się, że firma będzie zajmować się montażem 5,8-calowych jednostek OLED wraz z 80% do 90% 6,5-calowego modelu OLED, a także 30% jednostek wersji LCD. Z drugiej strony, Pegatron sugestywnie mówi się, że weźmie 60% jednostek modelu LCD i 10% do 15% zamówień 6,5-calowego modelu OLED. Wistron będzie uzupełnić resztę zamówień jednostkowych. Co czyni go interesującym, aby zobaczyć, jak Apple będzie realizować technologię cewki miedzi, gdy jest do czynienia z różnymi telefonami montażystów. Apple nie ogłosiło jeszcze dokładnej daty odsłonięcia linii iPhone'ów 2018 tej jesieni.