Jak działa funkcja Apple Deep Fusion?

image

Podczas premiery iPhone'a 11 modeli we wrześniu 2019 roku, Apple powiedział, że prędzej niż później wprowadzą nową funkcję - Deep Fusion - w swojej aktualizacji iOS 13.2. W związku z tym, aby mieć dostęp do Deep Fusion, musisz zaktualizować swój iPhone do najnowszej wersji. Należy również zauważyć, że funkcja ta jest dostępna tylko na iPhone 11, iPhone 11 Pro i Pro Max.

Czym jest Deep Fusion?

Deep Fusion to automatyczna funkcja, która zwiększa wydajność aparatu telefonu za sceną, poprawiając poziomów szczegółów i redukuje szumy na zdjęciu, technologia zwana obliczeniową fotografii szalonej nauki. Gdy tryb Deep Fusion jest włączony, przy różnych ekspozycjach aktywowany, przy różnych ekspozycjach, iPhone wykonuje wiele klatek, a następnie tak jak, ale mądrzejszy niż SmartHDR, przetwarza piksel po pikselu, poprawiając w ten sposób jakość obrazu.

Jak działa Deep Fusion?

Jak widzieliśmy, Deep Fusion działa poprzez tworzenie bardziej szczegółowych zdjęć niż standardowy SmartHDR poprzez mieszanie różnych wielokrotnych ekspozycji na poziomie pikseli. Tekstura obrazu, który otrzymamy będzie miała więcej.

Aby skorzystać z aparatu Deep Fusion Włącz funkcję na swoim telefonie iPhone 11, iPhone 11 Pro lub Pro Max;

    Upewnij się na stronie . że Twój telefon ma aktualizację iOS 13.2. Aby ją aktywować, upewnij się, że funkcja Przechwytywanie zdjęć Poza kadrem jest wyłączona. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Aparat i wyłącz opcję przełącznik Photos Capture Outside the Frame (Przechwytywanie zdjęć poza kadrem). że używasz teleobiektywu lub szerokiego obiektywu (1x lub więcej w aplikacji Aparat)Gdy teraz robisz zdjęcia, funkcja Deep Fusion jest włączona. Gdy robisz teraz zdjęcia, funkcja Deep Fusion działa automatycznie za kulisami.

Funkcja Capture Outside the Frame i dlaczego nie będzie działać z funkcją Deep Fusion

Funkcja Capture Outside the Frame (Wychwyć poza kadr) W modelach iPhone'a 11 jest to ustawienie, które pozwala uchwycić zawartość znajdującą się poza poza ramką w wizjerze. Zawartość ta pojawi się dopiero po dokonaniu edycji takich jak obracanie, kadrowanie, dostosowywanie perspektywy i prostowanie zdjęcia. na zdjęciu. Funkcja ta poprawia również kompozycję nagrania wideo QuickTake.

Aby uchwycić pozostałą część sceny poza kadrem, funkcja ta wykorzystuje kamerę ultraszerokokątną. Jednak ze względu na brak optycznej stabilizacji obrazu i pikseli ustawiających ostrość w kamerze Ultra-Wide, funkcja Deep Fusion nie może współpracować z funkcją Przechwytywanie poza kadrem - z tego samego powodu, dla którego dlaczego obiektyw Ultra Wide nie obsługuje trybu nocnego.

Funkcja Deep Fusion eliminuje wielokolorowych kropek (szumów), które mogą pojawić się na obrazie. System idealnie wybiera do obrazu te fragmenty, które są najmniej obciążone szumem, co pozwala uzyskać ostrzejszy i czystszy obraz. czystszy rezultat. Czynność ta zajmuje tylko sekundę dłużej.

Więcej na temat Deep Fusion

Dzięki tej funkcji Twój aparat wykonuje dziewięć zdjęć, gdzie przed naciśnięciem spustu migawki, wykonał już przed naciśnięciem spustu migawki wykonał już cztery krótkie zdjęcia pomocnicze. Po naciśnięciu spustu migawki funkcja Deep Fusion wykonuje jedną długą ekspozycję, a w ciągu sekundy silnik neuronowy analizuje w sekundę analizuje kompozycję krótkich i długich obrazów i wybiera spośród nich najlepszy. Wchodząc na stronę przez 24 miliony pikseli, wybiera wszystkie piksele, i piksel po pikselu optymalizuje niski poziom szumów i szczegółów. To jest szalona nauka fotografii obliczeniowej.