Mobilne portfele: Samsung Pay vs. Android Pay vs. Apple Pay

image

Gotówka i karty kredytowe/debetowe wkrótce staną się przestarzałe. W tym tempie technologicznym zaawansowane systemy, takie jak kryptowaluty, zaczęły się zakorzeniać. W krajach rozwiniętych i rozwijających się, waluta cyfrowa jest powszechnie używana. Wystarczy posiadać inteligentne urządzenie z elektronicznym portfelem, aby dołączyć do zespołu. Te e-portfele/portfele mobilne mogą obejmować aplikacje, które trzeba pobrać i zainstalować; inne są wbudowane/stworzone na zamówienie dla konkretnych urządzeń i platform. Najbardziej powszechne i bezpieczne portfele mobilne to Samsung Pay, Android Pay i Apple Pay.

Według Allied Market Research, rynek płatności mobilnych rośnie w szybkim tempie. Z rocznym wzrostem na poziomie 33,4%, do 2022 roku osiągnie prawie 3,4 biliona dolarów. Poniżej znajduje się podgląd trzech mobilnych portfeli, abyś mógł zacząć.

Samsung Pay

Samsung Pay jest... zgadłeś, tylko dla urządzeń Samsunga. Obsługiwane urządzenia to; Galaxy S8/S8+, S7/S7 Edge, S6/S6 Edge/S6 Edge+, Galaxy Note 5, zegarki Gear S2, S3. Aby korzystać z tego portfela, należy najpierw załadować aplikację z obsługiwanymi kartami kredytowymi. Następnie można płacić za towary/usługi w sklepie, otwierając aplikację i wybierając preferowaną kartę. Po zatwierdzeniu transakcji, należy umieścić urządzenie Samsung w pobliżu czytnika kart/NFC. Jeśli operacja się powiedzie, otrzymasz powiadomienie z potwierdzeniem.

Samsung pay wykorzystuje zarówno technologię NFC (Near Field Communication), jak i MST (Magnetic Secure Transmission). Dzięki temu współpracuje z większością kart kredytowych i jest szeroko obsługiwany; w ponad 30 milionach lokalizacji. Korzystając z Samsung Pass, z Samsung Pay można korzystać online. Ten mobilny portfel jest bezpieczny, ponieważ wykorzystuje tokeny reprezentujące numer karty kredytowej, kod jednorazowy i inne środki weryfikacji, takie jak PIN lub odcisk palca. Twoje dane są również zaszyfrowane.

Android Pay

W przeciwieństwie do Samsung Pay, Android Pay jest obsługiwany przez każde urządzenie z systemem Android z obsługą NFC i systemem operacyjnym KitKat 4.4 lub wyższym. Android Pay przechowuje wszystkie Twoje karty, które mogą być potrzebne do dokonania zakupu. Kiedy kupujesz towary/usługi w obsługiwanych miejscach, nie musisz otwierać aplikacji, ale Twoje urządzenie musi być włączone. Zbliż go do czytnika i voila. Po udanej transakcji zobaczysz zielony znak na swoim urządzeniu. Android Pay posiada również opcję tap to pay dla obsługiwanych podmiotów.

Android pay wykorzystuje do transakcji technologię NFC. Dla celów bezpieczeństwa wykorzystywany jest wirtualny numer konta. Wykorzystywane są również tokeny generowane w chmurze. Do uwierzytelnienia transakcji wykorzystywany jest odcisk palca lub kod dostępu. Android Pay jest akceptowany w ponad 1,5 mln lokalizacji.

Apple Pay

Apple Pay jest ograniczone do swoich urządzeń podobnie jak Samsung Pay i jest w pewnym sensie podobne do Android Pay. Obsługiwane urządzenia to; iPhone 7/7 Plus, 6/6s, 6/6s Plus, SE, 5, 5c, 5s, Apple Watch, iPad Air 2, iPad Pro, iPad Mini 3, 4 i MacBook Pro z Touch Bar. Jak każdy inny mobilny portfel, aby z niego skorzystać, należy wprowadzić dane karty kredytowej. Można również zeskanować informacje. Podczas zakupu towarów/usług należy zbliżyć iPhone'a do czytnika, gdy palec znajduje się na Touch ID. W przypadku zegarka Apple Watch kliknij dwukrotnie przycisk boczny i skieruj go do czytnika. W przypadku obsługiwanych urządzeń Mac, możesz również korzystać z Apple Pay online.

Podobnie jak w przypadku innych portfeli, bezpieczeństwo jest również priorytetem. Apple Pay wykorzystuje do transakcji tokeny i wirtualny numer konta. Do uwierzytelnienia każdej transakcji używany jest Touch ID/PIN. Usługa Apple Pay jest obsługiwana w 4 milionach lokalizacji.