Najważniejsze funkcje systemu iOS13 związane z bezpieczeństwem i prywatnością

image

Apple's iOS 13 przynosi więcej kontroli nad tym, jak prywatność jest obsługiwany w urządzeniach iPhone. OS pochodzi również z różnych uaktualnień, takich jak tryb ciemny, pływająca klawiatura, przesunięcie palcem do pisania, zaawansowane przeglądanie, i wyrafinowane gesty. W tym artykule, będziemy koncentrować się na prywatności i funkcjach bezpieczeństwa i jak je włączyć lub używać.

Ograniczone śledzenie aplikacji lokalizacyjnych

W iOS 13 Apple dał użytkownikom większą kontrolę nad tym, w jaki sposób aplikacje powinny korzystać z usług lokalizacyjnych. Użytkownik może zdecydować, w jaki sposób Aplikacja może uzyskać dostęp do lokalizacji użytkownika, korzystając z trzech opcji. Należą do nich: zezwól raz, nie zezwalaj nie zezwalaj w ogóle i zezwalaj na dostęp podczas korzystania z aplikacji. Te monity są wyświetlane za każdym razem, gdy za każdym razem, gdy aplikacja próbuje uzyskać dostęp do Twojej lokalizacji. Jeśli aplikacje działające w tle chce korzystać z usługi lokalizacji, zostanie wyświetlony monit z pytaniem, czy czy zezwolić na stały dostęp. Możesz również wyróżnić aplikację, jeśli chcesz, aby zawsze wiedziała o Twojej lokalizacji. Przejdź do Ustawienia > Prywatność > Usługi lokalizacyjne i stuknij nazwę aplikacji, aby ją wyróżnić. go. Dodatkowo, Apple będzie Ci okresowo wysyłać powiadomienia z mapą wszystkich miejsc, w których aplikacja korzystała w tle z usługi lokalizacyjnej.

Koniec z bezprzewodowym snoopingiem przez Bluetooth

Z drugiej strony, aplikacja nie potrzebuje dostępu do usługi lokalizacyjnej, aby wiedzieć, gdzie jesteś. Zamiast tego może korzystać z lokalizacji użytkownika za pomocą znanych lub pobliskich urządzeń Bluetooth lub sieci WIFI sieci WIFI. Wiele aplikacji wymaga dostępu, aby móc korzystać z Bluetooth w celu szpiegowania. W . iOS 13, gdy aplikacja chce po raz pierwszy uzyskać dostęp do funkcji Bluetooth po raz pierwszy, użytkownik otrzyma monit o przyznanie lub odmowę dostępu. Zalecane jest, aby zezwalać na dostęp tylko niezbędnym aplikacjom, takim jak te, które śledzą Twoje rzeczy. Na stronie wyświetlić aplikacje, które zażądały dostępu do funkcji Bluetooth, przejdź do Ustawienia > Prywatność > Bluetooth.

Logowanie się za pomocą Apple

Oprócz funkcji prywatności lokalizacji Apple włączył także funkcję Zaloguj się z Apple, aby ograniczyć śledzenie i sprzedaży danych użytkownika do usług reklamowych. Funkcja ta jest podobna do funkcji Zaloguj się za pomocą Facebooka lub Google. Podczas korzystania z funkcji Zaloguj się z Apple, Apple będzie wygeneruje adres e-mail, który będzie używany do zapisywania się i logowania do różnych aplikacji. Ponieważ ten adres e-mail jest inny niż podstawowy adres e-mail, nie będziesz bombardowany niekończącym się spamem i innymi wiadomościami, których nie subskrybowałeś. Nie musisz również nie musisz tworzyć fałszywego e-maila, aby uzyskać dostęp do aplikacji.

Zapakuj się

Aby korzystać z funkcji prywatności skutecznie, np. w celu uniknięcia śledzenia lokalizacji, ostrożnie wybieraj aplikacje, które powinny mieć dostęp do Twojej lokalizacji. Niektóre aplikacje mogą stracić funkcjonalność, jeśli miały mają korzystać z usługi lokalizacji do działania. Ponadto, przed zainstalowaniem różnych aplikacji, poświęć trochę czasu, aby zrozumieć, jak one działają. Możesz również poszukać lepszej prywatności.