Najważniejsze zapowiedzi Apple na WWDC 2020

image

Podobnie jak wiele innych spotkań i konferencji, również WWDC 2020 firmy Apple nie zostało oszczędzone przez pandemię Coronavirus. Ze względu na zasady dystansu społecznego i inne komplikacje, WWDC 2020 odbyło się online, bez wydarzeń na żywo. Pomimo tych trudnych czasów, Apple ogłosiło swoje technologiczne kroki na ten rok. Jak zwykle, ogłoszenia skupiały się na części programowej produktów Apple. Oto najważniejsze ogłoszenia z dorocznej konferencji deweloperskiej Apple 2020.

iOS 14 - kolejny system operacyjny dla iPhone'a

iOS 14 otrzymuje znaczące zmiany w funkcjonalności i wyglądzie. W przeciwieństwie do innych ostatnich aktualizacji oprogramowania iOS, iOS 14 wydaje się zapożyczyć wiele od swojego konkurenta Android. Poniżej znajduje się krótki przegląd nowych funkcji systemu iOS 14.

  • Aktualizacje ekranu głównego i biblioteki aplikacji

System iOS 14 wprowadza widżety na ekran główny iPhone'a. Ta bardzo oczekiwana funkcja oferuje zerknięcie na zawartość bez konieczności otwierania samej aplikacji. W przeciwieństwie do Androida, gdzie użytkownik ma pełną kontrolę nad widżetami, iOS 14 będzie tworzyć widżety automatycznie na podstawie użycia aplikacji.

Oprócz widżetów, iOS 14 może porządkować i grupować aplikacje w różne kategorie. Podobnie jak w przypadku szuflady aplikacji w systemie Android. Kategorie te ułatwią znajdowanie aplikacji.

  • Tryb "obraz w obrazie

Użytkownicy iPhone'ów będą mogli czerpać korzyści z trybu Picture-in-picture - zaawansowanej wielozadaniowości. Apple oferuje tę funkcję tylko na iPadzie. Jednak dzięki dużemu ekranowi niektórych iPhone'ów użytkownicy mogą korzystać z tej funkcji.

  • Aktualizacja rowerowa w Mapach

W aplikacji Mapy Apple pojawią się usprawnienia w nawigacji, szczególnie dla rowerzystów i kierowców pojazdów elektrycznych. Nowa nawigacja rowerowa pozwoli użytkownikom dowiedzieć się o wzniesieniach i poinformuje kierowców EV o stacjach ładowania.

Inne ważne aktualizacje funkcji obejmują zaktualizowane Memoji, klipy Apple, cyfrowy klucz do samochodu i kompaktowy wygląd połączeń. Aktualizacje Siri obejmują dyskretną Siri po uruchomieniu i więcej tłumaczeń. Możesz teraz korzystać z domyślnych aplikacji innych firm do przeglądania i poczty. Jest też funkcja dostępności - back tap, między innymi.

iPad iOS 14 - aktualizacje

iPad iOS nie został pozostawiony w tyle. Podobnie jak iOS 14, również on otrzyma widżety i pasek boczny, które usprawnią nawigację po aplikacjach na iPadzie. Ulepszona została również funkcja wyszukiwania. Teraz przynosi więcej informacji, począwszy od kontaktów do uruchamiania aplikacji. Kolejnym dodatkiem do iPadOS 14 jest aktualizacja funkcji pisma ręcznego.

WatchOS 7

Apple ogłosił również swoje kolejne oprogramowanie dla zegarka Apple Watch, Watch OS 7. Ten system operacyjny zegarka jest bardziej o zdrowiu. Zegarki Apple mogą teraz śledzić swój sen natywnie - bez aplikacji innych firm potrzebne, śledzić taniec, i upewnij się, że myjesz ręce przez 20 sekund. Aplikacja aktywności została również przemianowana. Co więcej, usprawniono wykrywanie ruchu. Dodatkowo można udostępniać tarcze zegarka za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty e-mail i wiadomości tekstowych. Można też odkrywać nowe twarze.

Inne zapowiedzi

Inne ważne ogłoszenia obejmowały bezproblemowe przełączanie Airpod i dźwięk przestrzenny nadchodzi do Airpod pro. Apple TV otrzyma wsparcie dla wielu użytkowników i tryb obrazu w obrazie w tvOS14. Ponadto, Apple usprawnia swój ekosystem. Jego następna aktualizacja pulpitu, macOS Big Sur, będzie miała podobne funkcje do iOS 14 i iPadOS 14. Więcej informacji na: http://jaklubisz.pl