Pełny podgląd systemu iOS 11; funkcje i zmiany.

image

Jedną z zapowiedzi keynote na WWDC 2017 firmy Apple był iOS 11. Jest to największe i główne wydanie oprogramowania od Apple na swoje urządzenia mobilne. iOS 11 będzie dostępny jesienią tego roku, ale Apple już udostępnił podgląd dla deweloperów i program beta. Poniżej znajdują się główne funkcje systemu iOS 11.

Rzeczywistość rozszerzona (AR)

iOS 11 został zaprojektowany z myślą o wprowadzeniu rzeczywistości rozszerzonej do iPhone'a i iPada. Dzięki możliwościom wielordzeniowych procesorów, czujników ruchu i wyjątkowej konfiguracji kamer w urządzeniach, iOS 11 będzie największą mobilną platformą AR. Dzięki AR użytkownik może oglądać i manipulować treściami ze świata rzeczywistego w atrakcyjnym środowisku wirtualnym. AR doprowadzi do powstania większej ilości wirtualnych treści, takich jak wzornictwo przemysłowe, interaktywne gry i inne możliwości zwiększania produktywności. Na konferencji, Wingnut AR pokazał bitwę AR na scenie. Apple pokazało również interakcję pomiędzy cieniami i obiektami cyfrowego kubka, wazonu i lampy przy użyciu AR. Programiści będą korzystać z zestawu AR do budowania doświadczeń AR dla użytkowników, aby cieszyć się.

Inteligentniejszy i doskonalszy asystent głosowy: Siri

Siri jest teraz w stanie dorównać innym inteligentnym asystentom. W iOS 11 Siri jest teraz bardziej naturalna - ekspresyjna, potrafi zmieniać tempo, wysokość i intonację głosu podczas mówienia - może mówić zarówno głosem męskim, jak i żeńskim. Dzięki funkcji uczenia maszynowego na urządzeniu, Siri jest teraz w stanie podsuwać odpowiednie sugestie, które wzbogacą Twoje osobiste doświadczenia. Posiada również głębszą integrację z aplikacjami innych firm, co zwiększa jej produktywność. Oprócz tego wszystkiego, może również tłumaczyć angielskie słowa i zwroty na francuski, mandaryński, włoski, niemiecki, a nawet hiszpański.

GPS, mapy i tryb "Nie przeszkadzać podczas jazdy".

iOS 11 sprawia, że nawigacja jest o wiele łatwiejsza niż dotychczas. Dzięki nowym funkcjom mapowania, takim jak ograniczenia prędkości, mapy wewnętrzne lotnisk i centrów handlowych oraz pomoc na pasie ruchu, Mapy będą teraz wydajne. Dostępny jest też tryb "nie przeszkadzać", który można włączyć podczas jazdy. Tryb ten wyłącza powiadomienia i będzie automatycznie odpowiadać, że jesteś jazdy do każdego, kto dzwoni / wiadomości do Ciebie, gdy jesteś jazdy. Później będziesz mógł przejrzeć ich wiadomości.

Apple Pay

Apple Pay stało się jeszcze lepsze dzięki wprowadzeniu płatności od osoby do osoby w Wiadomościach. Wiadomość zawierająca szczegóły dotyczące pieniędzy, takie jak "Jesteś mi winien 80 dolarów", automatycznie uruchamia sugestię otwarcia Apple Pay. Następnie można zapłacić osobie po uwierzytelnieniu transakcji. Siri może być również wykorzystywana do dokonywania płatności za pomocą kart kredytowych i debetowych dostępnych w portfelu mobilnym. Pieniądze z konta Apple Pay Cash mogą być wykorzystywane do płacenia za towary i usługi w sklepach lub na platformach internetowych. Pieniądze mogą być również przelewane na konta bankowe.

Nowe funkcje fotograficzne

Profesjonalny aparat w iPhonie i iPadzie firmy Apple oznacza zdjęcia wysokiej jakości. Apple wprowadziło efekty Loop i Bounce, które umożliwiają tworzenie ciągłych pętli wideo na zdjęciach na żywo. Dostępna jest także funkcja filmu wspomnieniowego, którą można wykorzystać podczas specjalnych wydarzeń, takich jak urodziny. Wysoka jakość oznacza większe ograniczenia pamięci masowej; Apple zadbało o to w iOS 11. Dzięki zastosowaniu technologii High-Efficiency Image File Format (HEIF) ze standardem kompresji HEVC zdjęcia i filmy będą teraz zajmować mniej pamięci.

Pojawiły się też inne funkcje, takie jak wielozadaniowość w iPadzie, ulepszony ołówek Apple i przełącznik aplikacji. Zmiany w przeprojektowaniu są również w centrum sterowania, App Store, Apple music i jest jednoręczna klawiatura. 9to5Mac zrobił imponujący walkthrough na funkcje w tym filmie. 

Więcej na: http://jaklubisz.pl