Pierwsze spojrzenie na LG's WashTower

image

Więc, w jaki sposób posiadanie jednej, zintegrowanej jednostki będzie korzystne dla użytkownika? Dan Song, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company, powiedział, że WashTower jest przykładem "zaangażowania firmy LG w zwiększanie wygody użytkowników i efektywności przestrzeni w domu".

Po pierwsze, połączone urządzenie może dokładnie prognozować czas potrzebny do zakończenia całego cyklu prania i suszenia, dzięki czemu planowanie jest łatwiejsze.

Po drugie, pralka i suszarka dzielą się informacjami, tak aby suszarka reagowała na ładunek w praniu, wybierając skoordynowany program suszenia i podgrzewając wstępnie bęben suszarki, oszczędzając czas i zapewniając optymalny cykl suszenia.     

Fizycznie powinien być również prostszy w użyciu. Urządzenie posiada pojedynczy interfejs, umieszczony na środku maszyny, do programowania zarówno pralki jak i suszarki. Cała jednostka jest również bardziej kompaktowa niż osobne maszyny piętrowe - według LG jest krótsza o 87 mm, choć nie wiemy, do czego dokładnie to zmierzono - dzięki czemu łatwiej jest załadować i wyjąć pranie.

Jak można się spodziewać, nowe urządzenie jest wyposażone w najnowszą technologię pralniczą LG, w tym AI DD (Artificial Intelligence Direct Drive), inteligentny system, który określa najlepsze ustawienia prania dla optymalnego czyszczenia, w zależności od wagi i tekstury ładunku. Posiada on również funkcję TurboWash 360, w której woda jest rozpylana bezpośrednio na ubrania, skracając czas prania do zaledwie 39 minut. Suszarka posiada również funkcję czyszczenia parą, która niszczy 99,99% powszechnych bakterii.

Pralka ma maksymalną pojemność 17 kilogramów, a suszarka 16 kilogramów. Nie mamy jeszcze ceny za urządzenie, ale mamy nadzieję, że więcej szczegółów zostanie ogłoszonych w przyszłym tygodniu.

W związku z planowaniem pandemii, na tegorocznych targach IFA (3-5 września) odbędzie się szereg wirtualnych wydarzeń, w tym wystawa augmented reality z LG, która ma na celu pokazanie, w jaki sposób można zintegrować urządzenia w domu.