Zapowiedzi WWDC Keynote

image

Apple dokonało zmieniających grę ogłoszeń podczas corocznego WWDC. Szef Apple Tim Cook i inni kluczowi dyrektorzy ujawnili, co mieli w sklepie dla nas; nowy sprzęt i oprogramowanie. Cook obiecał duże aktualizacje dla wszystkich iUrządzeń. Poniżej znajduje się wrap-up z konferencji.

Inteligentny głośnik Apple HomePod

Apple miał coś więcej niż głośnik Siri, jak plotki. Głośnik HomePod jest właściwym konkurentem dla Google Home, Amazon Echo i Sonos. Jest inteligentny na różne sposoby; wykorzystuje akustykę przestrzenną/akustykę do wytwarzania i wypełniania pomieszczenia dźwiękiem w zależności od przestrzeni i ma wbudowaną Siri. Jest zaprojektowany do pracy z innymi usługami Apple, i jest w stanie przesyłać strumieniowo z Apple Music. Choć ma podobne funkcje do swojego konkurenta, to jakość dźwięku będzie jego wyróżnikiem. Szef światowego marketingu Apple, Phil Schiller, powiedział, że HomePod jest zbudowany z myślą o prywatności.

Apple powiedział HomePod będzie statek w grudniu do USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Zostanie wyceniony na 349 dolarów i będzie dostępny w kolorach czarnym i białym.

Ulepszone oprogramowanie iOS: iOS 11

Chociaż nasza lista życzeń nie została całkowicie spełniona, nowy iOS 11 przynosi lepsze aktualizacje. Siri jest teraz mądrzejsza i ma ulepszoną mowę - będzie mówić bardziej naturalnie zarówno w żeńskich, jak i męskich głosach z możliwością uczenia maszynowego. Inne funkcje obejmują dekluttered panel sterowania z lepszym 3D touch, płatności od osoby do osoby, przeprojektowany App Store, zaktualizowane mapy z mapami wewnątrz, ograniczenia prędkości i "Nie przeszkadzać tryb", zoptymalizowane filmy i zdjęcia z HEIC i HEVC standardów kompresji i funkcji podświetlenia pamięci. Starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania, Craig Federighi, powiedział, że Augmented Reality również nadchodzi do iOS, a iOS będzie największą platformą AR na świecie.

Nowe modele iPadów Pro z ulepszonymi możliwościami wielozadaniowości

Nowe modele iPada Pro będą różnić się wielkością, począwszy od 10,5-calowego do 12,9-calowego. Apple wycenia je odpowiednio na 649 i 799 dolarów. Ulepszone możliwości wielozadaniowości odpowiadają tym w MacBooku; można przeciągnąć aplikację z docka na podzielony ekran. iOS 11 na modelach iPadów będzie miał większe możliwości uczenia się pisma, a rysik może odczytać pismo odręczne. Funkcja ProMotion ma teraz podwójną częstotliwość odświeżania przy zmniejszonym opóźnieniu ołówka. Model 10,5-calowy został odsłonięty na imprezie i rozpocznie wysyłkę w przyszłym tygodniu.

Nowe funkcje dla WatchOS 4

Apple wprowadza nowe aktualizacje do Apple Watch. Będzie inteligentniejsza Siri watch face, która będzie wyświetlać i sugerować treści, które mogą Ci się spodobać. Wyświetlane treści będą zawierać przypomnienia i więcej wizualizacji. Dzięki aplikacji treningowej jest to bardziej trener fitness; będzie śledzić wiele treningów i zachęcać do większej aktywności. Używając NFC do parowania z urządzeniami gimnastycznymi, otrzymasz teraz więcej informacji o aktywności i spalonych kaloriach. Aplikacja muzyczna również doczekała się aktualizacji umożliwiającej ściślejszą integrację z Apple Music.

MacOS o nazwie High Sierra

Apple ujawnił również swój następny system operacyjny dla Mac i będzie wolny do aktualizacji, tak jak Windows zrobił z Windows 10. High Sierra to dopracowana i odświeżona wersja poprzednika. Jest szybsza i ma ulepszoną przeglądarkę Safari. Przeglądarka ma zapobiegać trackerom i blokować autoodtwarzanie filmów.

Więcej na: http://jaklubisz.pl