Recenzja Akaso Brave 7 LE

image

Akaso Brave 7 LE - pełna recenzja

Akaso Brave 7 LE jest sprzedawany jako bardziej przystępna cenowo kamera akcji do tych z GoPro, przychodząc w sub-£140/$140 i chwaląc się ekranem zarówno z tyłu i z przodu, który okaże się przydatny dla vlogerów podróży i twórców treści.

Ale jakie są plusy i minusy tej budżetowej alternatywy? Spędziłem z nią trochę czasu, aby się tego dowiedzieć - przeczytaj moją pełną recenzję.

Konstrukcja i budowa

Konstrukcja tego aparatu jest czysta i wyrafinowana, z dużym okrągłym obiektywem. Zarówno z przodu, jak i z tyłu kamery znajdują się ekrany, które można przełączać w zależności od sposobu filmowania. Przy wadze 75g, można z łatwością używać jej jedną ręką i wsunąć do kieszeni płaszcza lub małej przegródki w torbie na czas podróży.

Przedni ekran jest mniejszy niż tylny, ale nadal nadaje się do wykorzystania przez osoby nagrywające vlogi lub robiące selfie. Tylny ekran jest ekranem dotykowym, ale można również kontrolować ustawienia za pomocą przycisków na urządzeniu.

kamera

Akaso Brave 7 LE jest dostarczany z wodoodpornym etui, które jest wystarczająco łatwe do założenia i zdjęcia i pozwala na używanie kamery do 40m pod wodą. Bez niego, aparat ma tylko IPX7 rating, co czyni go wodoodpornym do dziwnego rozbryzgu wody tu i tam. Jeśli chcesz wodoodporny aparat bez niedogodności konieczności korzystania z oddzielnej obudowy wodoodpornej, trzeba będzie widelca na coś trochę droższe.

W pudełku dostajesz aparat i szereg akcesoriów, w tym obudowę, szereg różnych uchwytów, dwie baterie, kabel do ładowania i środki do czyszczenia obiektywów. Wszystkie te dodatkowe części są kompatybilne z GoPros i innymi kamerami akcji, tak jak można się spodziewać.

Jeśli montujesz swoją kamerę na rowerze lub kasku po raz pierwszy i potrzebujesz kilku wskazówek, na kanale YouTube Akaso znajdziesz kilka łatwych tutoriali, które działają dla większości kamer akcji w tym zakresie.

 

Na górze kamery znajdują się przyciski trybu i nagrywania, a włącznik zasilania znajduje się z boku urządzenia. Istnieje również mały głośnik z boku urządzenia - ale to nie jest szczególnie głośno, coś, co staje się irytujące, gdy zacząłeś nagrywania kamery zdalnie i nie słyszy sygnały dźwiękowe wskazujące.

Akaso Brave obsługuje microUSB ładowania i połączenia i może również połączyć się bezpośrednio do telewizora poprzez gniazdo microHDMI - choć kabel do tego nie jest dostarczany w pudełku. Aby uzyskać dostęp do tych gniazd, musisz użyć mechanizmu naciskowego, który jest trochę kłopotliwy, ale utrzymuje porty ukryte ładnie i schludnie.

Specyfikacja, funkcje i wydajność

Jak na kamerę budżetową, Akaso Brave 7 LE rejestruje wideo bardzo dobrze w jasnych i jasnych warunkach, zwłaszcza na najwyższym ustawieniu 4K. Możesz wybrać jedną z dziewięciu różnych ręcznych kombinacji rozdzielczości i liczby klatek na sekundę w zależności od potrzeb - od 720p przy 240fps aż do 4K przy 30fps.

Istnieje również możliwość wybrania czterech różnych opcji zoomu, w zależności od tego, jak wiele scenerii chcesz uchwycić na zdjęciu. Jeśli chodzi o dodatkowe opcje fotografowania, można tworzyć zarówno filmy poklatkowe, jak i zdjęcia, szybkie i wolne tempo, zapętlone filmy i zdjęcia seryjne.

Nie ma żadnych trybów do fotografowania przy słabym oświetleniu/nocą, ale można się tego spodziewać w przypadku kamery akcji z tej półki cenowej. Oznacza to niestety, że fotografowanie w ciemniejszych warunkach powoduje utratę szczegółów i tworzy dość słabo kontrastowy i rozmyty obraz.

W kamerze zastosowano 6-osiową stabilizację obrazu - raczej programową niż optyczną - którą przetestowałem na rowerze. Uzyskany materiał jest nieco płynniejszy niż bez włączonej tej funkcji, ale nie jest tak dobry jak w przypadku GoPro Hero 8. Jeśli szukasz kamery do rejestrowania sportów ekstremalnych bez wywołujących wymioty drgań i wstrząsów podczas oglądania na dużym telewizorze, warto rozejrzeć się za czymś z lepszą stabilizacją.

Poniżej znajdziesz materiał testowy, który został wykonany na najwyższych ustawieniach (4K przy 30 klatkach na sekundę) z włączoną stabilizacją obrazu i redukcją szumu wiatru. Materiał filmowy zdecydowanie ma problemy z odblaskami od światła słonecznego, i mimo że jest w 4K nie jest tak ostry, jak widzieliśmy na bardziej premium rywali.

Nie, że będzie prawdopodobnie wziąć wiele, ale zdjęcia z Akaso Brave 7 LE są całkiem dobre, z rozdzielczością do 20Mp. Kolory są jasne, jest dobry kontrast i szczegóły są ładne i ostre. Jeśli chcesz pstryknąć zdjęcie w niższej jakości, możesz również wybrać pomiędzy 16Mp, 14Mp, 10Mp, 8Mp i 5Mp.

Wbudowany mikrofon stosunkowo dobrze wychwytuje dźwięki, choć jest nieco zbyt czuły, jeśli ręcznie poruszasz urządzeniem. Aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku podczas filmowania w plenerze, najlepiej używać tej kamery zamontowanej i z włączoną funkcją redukcji wiatru. Kamera nagrywa w 4K z prędkością 50Mbps, co nie jest złe w tej cenie.

Czas pracy na baterii w Akaso Brave 7 LE jest przyzwoity, częściowo dlatego, że w zestawie znajdują się dwa akumulatory o pojemności 1350 mAh. Udało mi się nagrywać w 4K przez około godzinę bez sięgania po ładowarkę. Szybkie 30-minutowe ładowanie uzupełniło ją o około 20%, a pełne naładowanie zajmuje około dwóch i pół godziny. Baterie są wyjmowane i mogą być ładowane jednocześnie na dołączonej ładowarce, jeśli wolisz.

Jeśli chcesz zdalnie kontrolować nagranie, możesz to zrobić za pomocą poręcznego paska na nadgarstek dołączonego do zestawu lub za pomocą towarzyszącej aplikacji. Oba rozwiązania działały pomyślnie podczas testów - jednak aplikacja uruchamiała się nieco wolniej.

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja była słabej jakości. To było dość trudne do sparowania go z 7 LE w pierwszej kolejności, a podczas nawigowania go, aby uzyskać dostęp do zdjęć i filmów, to zamarzł kilka razy. Dlatego, jeśli chcesz zdjęcia / wideo z aparatu, najlepszym sposobem jest przez kabel USB (lub czytnik kart), a nie przez aplikację.