Recenzja Polaroid Now

image

Polaroid Now - pełna recenzja

Wykonaj zdjęcie. To jest piękno Polaroida, i to jest coś, co - przez większość czasu - Polaroid Now dostarcza.

Na papierze, jestem wielkim fanem wszystkiego, co Polaroid Now wnosi do stołu: aparat ładuje się przez USB, z wystarczającą ilością soku w baterii litowo-jonowej, aby wykonać 13-15 zdjęć bez problemu. Lampa błyskowa w aparacie jest solidna, a aparat ma tylko cztery przyciski: przycisk zasilania, przełącznik lampy błyskowej, migawkę i przycisk samowyzwalacza, który można nacisnąć dwa razy, aby uzyskać podwójną ekspozycję.

Fantazyjna technologia autofokusa obsługuje większość zdjęć, a inteligentny system sprawdza, co fotografujesz, a następnie wybiera obiektyw 35 lub 40 mm, gdy zdecyduje, który z nich jest najlepszy.

Niestety, mimo tych wszystkich fajnych funkcji i czynnika nostalgii, trudno było mi zrobić przyzwoite zdjęcie, co sprawia, że trudno mi go polecić.

Konstrukcja i wykonanie

Może to dlatego, że mam ręce wielkości kurczaków z supermarketu, ale uważam, że Polaroid Now jest dość nieporęczny w użyciu.

Nie mam nic przeciwko wyglądowi: gruby design przywołuje na myśl lata 80-te, szczególnie w modelach dwukolorowych, podczas gdy wielokolorowy pasek biegnie od obiektywu do góry jako charakterystyczny akcent. Ja używałem modelu biało-czerwonego, ale jest ich o wiele więcej, w tym czarne, białe i różne biało-kolorowe warianty, w tym mój osobisty faworyt, zgrabny model biało-niebieski.

Dodaj stylizowany tekst "PolaroidNow" na górze podniesionego obszaru aparatu i jest to dobrze wyglądający kawałek zestawu, choć daleko od eleganckiego wyglądu, który jest estetyką wyboru w tych dniach.

Przycisk zasilania i przyciski sterujące lampą błyskową znajdują się z tyłu aparatu - nie ma problemu. Jednak duży przycisk migawki z przodu aparatu wymaga ode mnie włożenia moich - równie dużych, jeśli mam być szczery - palców pomiędzy lampę błyskową a podniesiony obszar, który wypluwa film, co jest kłopotliwe.

polaroid

Funkcje i jakość obrazu

To jest Polaroid w każdym sensie tego świata, co oznacza, że zdjęcia często wyglądają na dość wyprane. Moim zwykłym aparatem cyfrowym jest Instax Wide, i choć ma on imponującą głębię kolorów, Polaroidy, które robiłem wyglądają mniej realistycznie, a wręcz stylizowanie na ciepłe kolory i wyblakły styl.

Podobnie jak większość innych aparatów do zdjęć natychmiastowych, Polaroid Now działa najlepiej przy dużej ilości naturalnego światła: zdjęcia moich przyjaciół zrobione w słoneczne dni w ogrodzie wyszły dobrze, zdjęcia z balkonu były chłodniejsze, ale nadal szczegółowe. Wewnątrz, jakość obrazu była dość słaba, a zdjęcia wyglądały na rozmyte i nieostre. Nadal można robić przyzwoitej jakości zdjęcia we wnętrzach, ale bez naturalnego światła czas naświetlania wydłuża się, a ostrość odpowiednio spada.

W nocy efekt ten staje się nieskończenie gorszy. Rozmyte i słabo oświetlone zdjęcia mogą pasować do estetyki Polaroida, ale kiedy płacisz kilka funtów za każdą odbitkę, każde zdjęcie, które wyjdzie bezużyteczne, jest zabójcze. Z tylko ośmioma zdjęciami w każdym opakowaniu, jest to gorzko rozczarowujące, gdy próbujesz pstryknąć szczere zdjęcie i otrzymujesz coś zdecydowanie... abstrakcyjnego.

Polaroid dał mi do dyspozycji zarówno kolorowy, jak i czarno-biały film i w obu przypadkach napotkałem podobne problemy, jednak wolałem jakość kolorowego filmu, który sprawiał, że każde zdjęcie wyglądało jak zrobione w latach 70-tych.

Werdykt

Nie sądzę, że to niesprawiedliwe, aby opisać Polaroid Now jako nieco rozczarowujący. Jest estetyczny, ma nazwę marki i ma specyfikację, ale jakość obrazu jest niezadowalająca.

The Now jest również drogi. Aparat jest konkurencyjny cenowo w porównaniu do Instax opcji, ale film będzie cię kosztować znacznie więcej w dłuższej perspektywie.

To nie jest zły aparat, ale wymaga tak dużo naturalnego światła, aby zrobić zdjęcie wysokiej jakości, że trudno go polecić. Jest to jedyny obszar, w którym aparat upada, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że celem aparatu natychmiastowego jest robienie zdjęć, to jest to znacząca porażka.