Bezprzewodowe słuchawki Bullets: OnePlus uderza we właściwą nutę

image

Firma OnePlus chciała pokazać światu, że zna się nie tylko na produkcji smartfonów. Stworzył więc parę słuchawek o nazwie Bullets Wireless. Czy będą one tak samo udane jak OnePlus 6? Czy dorównują konkurencji? Odpowiedź znajdziecie w naszej recenzji!

OnePlus Bullets Wireless - data premiery i cena

OnePlus skorzystał ze swojego nowego flagowca, aby ogłosić Bullets Wireless, bezprzewodowe słuchawki, które trafiają na rynek za 69 dolarów. Słuchawki są oficjalnie dostępne w sklepie OnePlus od 5 czerwca, ale obecnie są niedostępne w magazynie, a tylko Bullets V2 są dostępne na stronie. Wciąż nie wiadomo, kiedy Bullets Wireless będą ponownie dostępne.

Nie do końca w 100% bezprzewodowe, ale wciąż doskonałe

Kiedy słyszysz o słuchawkach bezprzewodowych, wyobrażasz sobie słuchawki, które są dobrze... bezprzewodowe. Ale w tym przypadku tak nie jest, ponieważ każdy koniec jest połączony z małym bloczkiem, a sam bloczek jest połączony znacznie większym przewodem. Z jednej strony, pomiędzy jednym z bloków a słuchawką, znajdziemy system regulacji głośności (z symbolami + i - w kolorze czerwonym). Jak możecie sobie wyobrazić, wszystko to dodaje nieco wagi, ale OnePlus już to przemyślał. Wystarczy, że założysz klocki i duży przewód na szyję: obręcz pozostanie stabilna, co sprawi, że słuchawki nie będą się poruszać w uszach.

Oczywiście, mając ten system na szyi może być uciążliwe, a słuchawki mają niewielką tendencję do dokręcania trochę. Ponadto, system ten nie wygląda szczególnie nowocześnie. Ale w każdym razie, jeśli chodzi o mnie, uważam, że są one naprawdę wygodne, gdy ich używasz. Jeśli jesteś wysportowany, szybko zdasz sobie sprawę, jak wygodne są one podczas joggingu: prawie zapominasz, że tam są.

W pudełku znajdują się gumowe wkładki o różnych rozmiarach, więc możesz wybrać jedną z nich, w zależności od swoich upodobań. Kabel do ładowania znajduje się w małym, czerwonym, silikonowym pudełku. Prawdopodobnie spędzisz kilka minut bawiąc się słuchawkami, ponieważ wydają one zabawne dźwięki. Kiedy już je włożysz, możesz śmiać się mniej, ponieważ istnieje przyciąganie magnetyczne, które sprawia, że tył jest sztywny i trudniej go zgiąć. Wszystko to jest znośne, ale projekt mógł być lepszy.

Dobrze pomyślany Bluetooth

słuchawki bluetooth

Musisz dać OnePlus trochę kredytu: chociaż te słuchawki nie są dokładnie bezprzewodowe, są one łatwe do skonfigurowania, a sposób ich użycia jest dobrze przemyślany. Konfiguracja trwa zaledwie kilka sekund z OnePlus 6: naciśnij przycisk na słuchawkach przez 2 sekundy, a zobaczysz powiadomienie pojawiające się na urządzeniu. To wszystko. W przypadku innych smartfonów musisz je podłączyć przez Bluetooth w tradycyjny sposób. Tak czy inaczej, połączenie jest szybkie i intuicyjne.

OnePlus zainspirował się bezprzewodowymi słuchawkami konkurencji: gdy umieścisz słuchawki plecami do siebie, wyłączą się. Jest to wygodne dla oszczędzania baterii, a system magnesów zapobiega ich luzowaniu się. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma tu realnej ochrony przed zanurzeniem pod wodą (ale kto i tak schodziłby pod wodę ze słuchawkami?).

Producent zapewnia też o kompatybilności z różnymi kodekami Bluetooth, w tym słynnym aptX, który gwarantuje dobre wrażenia słuchowe (i to bez przycięć), oraz AAC. Pasmo przenoszenia wynosi od 20 do 20 000 Hz, oporność to 32 omy, poziom ciśnienia akustycznego to 97 decybeli, a moc nominalna to 3 mW. Słuchawki korzystają z technologii Bluetooth 4.1.

Odpowiedni dźwięk

Od pary słuchawek można oczekiwać dobrej jakości dźwięku. Oczywiście nie można oczekiwać zaawansowanej technologii, nie ma też redukcji szumów, jaką znajdziemy w niektórych konkurencyjnych słuchawkach (jak na przykład Bose QuietControl 30, które są znacznie droższe). Jednak za 69 dolarów otrzymasz przyzwoity dźwięk.

Jeśli jesteś fanem muzyki elektronicznej, prawdopodobnie będziesz chciał więcej basu (i wysokich tonów), ale większość ludzi będzie całkowicie zadowolona z jakości dźwięku tych słuchawek. Dźwięk pozostaje czysty, a dźwięki/instrumenty/głosy nie są jednolite, więc zawsze można je rozróżnić, co jest miłe na przykład w przypadku muzyki klasycznej.

O ile nie jesteś wielkim fanem jakości dźwięku i drobnych szczegółów, te słuchawki dadzą Ci pełną satysfakcję. Głośność jest wystarczająca, a na jakości tracimy tylko przy dość wysokim poziomie dźwięku (choć generalnie nie jest dobrym pomysłem słuchanie na wysokich poziomach głośności, chyba że chcemy ogłuchnąć).

Żywotność baterii jest bez zarzutu

W przeciwieństwie do czasu pracy na baterii w OnePlus 6 (który rozczarował mojego kolegę Shu w jego recenzji), autonomia Wireless Bullets jest naprawdę świetna, ponieważ udało nam się przekroczyć 8 godzin użytkowania. Oczywiście, bloki na przewodzie są dość imponujące, więc dają prawdziwy zastrzyk energii , a system magnetyczny słuchawek pozwala zaoszczędzić tę energię.

OnePlus nie oferuje zasilacza w pudełku, ale jest ku temu powód: technologia szybkiego ładowania pochodzi z dołączonego kabla USB Type-C, a nie z zasilacza, więc możesz użyć zasilacza swojego smartfona (pod warunkiem, że masz USB Type-C). Możesz uzyskać prawie 5 godzin pracy na baterii w ciągu zaledwie 10 minut ładowania. OnePlus naprawdę wyróżnia się pod tym względem.

Ostateczny werdykt

Dla OnePlus to misja zakończona. Jego strategia nie polega na oferowaniu tego, co najlepsze, ale tego, czego ludzie potrzebują, i generalnie się udało: jakość dźwięku jest świetna, nacisk położono na komfort, czas pracy na baterii jest dobry, a urządzenie ładuje się bardzo szybko. To wszystko uzasadnia slogan OnePlus: "Szybkość, której potrzebujesz". Miło też, że OnePlus nie zamyka się w ekosystemie, w którym można było cieszyć się Bullets Wireless tylko z OnePlus 6.