Recenzja Huawei Freebuds Studio: Pierwsze nauszne słuchawki Huawei'ego

image

Huawei próbuje wziąć na siebie takich jak Bose, Sony i Sennheiser i chce mieszać rynek wiodących dousznych słuchawek z wprowadzeniem jego FreeBuds Studio. Sprawdź równiez recenzje telefonów Huawei.

Dobry

  • ✓Długa żywotność baterii
  • ✓ Wygodny
  • ✓Solidna ANC
  • ✓Odtwarzanie dźwięku

Zły

  • ✕Expensive
  • ✕No obsługa kodeków audio aptX
  • ✕No aplikacja iOS

Data i cena wydania Huawei FreeBuds Studio

FreeBuds Studio z Huawei kosztuje około £299.99. Dzięki temu firma znajduje się w najwyższej klasie cenowej dla tego asortymentu. Podobnie wysoką cenę można teraz znaleźć na Sony WH-1000XM3, Bose 700, lub Sennheiser Momentum III, które kosztowały około 399,99 funtów, gdy zostały one wprowadzone.

Huawei FreeBuds Studio można odebrać w kolorze złotym lub czarnym od 3 listopada.

Co mi się podoba w Huawei FreeBuds Studio...

Po prawej stronie, głęboki bas wtapia się prosto w moje myśli. Nad nim leży gitara elektryczna ze strunami, które osiągają magiczne wysokości. Trochę głębiej w mojej głowie, słyszę wołanie skrzypiec. Gęsiej skórki pojawiają się na całym moim ciele, a potem bębny ogłaszają początek utworu: "Życie jest wodospadem. Jesteśmy jednym w rzece i jednym po upadku. Życie jest wodospadem. My jesteśmy jednym w rzece i jednym po upadku." Studio Huawei FreeBuds wstrzykuje system "Aerials" prosto do mojego serca. Każdy instrument w tym arcydziele jest wyraźnie słyszalny; nawet "kroki" na samym początku pod skrzypcami, które można usłyszeć tylko na dobrych słuchawkach. Huawei używa dynamicznych 40 mm przetworników, które dobrze wykonują swoją pracę i zapewniają zrównoważone, czyste doznania dźwiękowe. Jednocześnie bas nie przenika zbyt mocno, nie jest też zbyt agresywny, a jednocześnie nie zagłusza pięknej kompozycji utworów studyjnych, jak to ma miejsce w przypadku wielu innych obecnych słuchawek.

Żywotność baterii

To mój czwarty dzień z nowymi słuchawkami Huawei (od 6 listopada 2020), nie musiałem nawet naładować baterii tej pary puszek od fatalnego dnia wyjęłam ją z pudełka, a mój iPhone pokazuje, że nadal ma jeszcze jedną czwartą życia baterii. W tym momencie, douszne słuchawki - z aktywną funkcją redukcji szumów zawsze włączone - zostały użyte do spotkań zespołu, noc wyborczego szaleństwa na CNN, i co najmniej pięć godzin radości z muzyki. Jestem podekscytowany ilością energii z baterii, którą ta para niesie, rzucając oko na mojego lojalnego towarzysza, Sony WH-1000XM3: Cóż, po prostu nie możesz z tym konkurować. Huawei sam mówił o żywotności baterii do 20 godzin - jestem optymistą, że będę w stanie potwierdzić tę liczbę w najbliższych dniach w tempie, w jakim będę jechał.

Komfort noszenia

Komfort noszenia w studio Huawei FreeBuds jest tak dobry jak zbalansowany i niezbyt ciężki basowy dźwięk. Słuchawki są wyściełane na szczycie głowy i mają bardzo miękkie, puszyste nakładki na nauszniki, które dobrze osłaniają uszy i są bardzo wygodne w dotyku. W rzeczywistości są one tak wygodne, że po kilku sekundach noszenia zapominam, że w ogóle noszę jakiekolwiek słuchawki - pozostaje tylko piękny dźwięk. Gdybym miał narysować bezpośrednie porównanie do moich słuchawek Sony, zauważyłem, że nawet po dłuższym okresie noszenia, moja linia włosów nie boli. Ale przeczytałem o innych testach w Internecie, gdzie tester męski opisał dokładnie odwrotnie: bolesną linię włosów i bezpośredni kontakt skóry z uszami. Nie mogę potwierdzić obu tych negatywnych doświadczeń; Huawei FreeBuds Pro są najwygodniejsze w uszach, które miałem przyjemność przeglądać od dłuższego czasu.

ANC

Przejdźmy do bardzo ważnego punktu, do którego Huawei musi się przekonać ze względu na cenę: aktywne tłumienie hałasu. Huawei zintegrował technologię "Inteligentnej Dynamicznej Aktywnej Eliminacji Hałasu" z FreeBuds Pro, którą wcześniej recenzowałem w modelu dousznym. Pozwala to słuchawkom automatycznie kontrolować siłę ANC w zależności od otoczenia. Użytkownicy smartfonów Huawei lub aplikacji mogą ustawić tryb ANC ręcznie. Automatyczne sterowanie jest jednak włączane fabrycznie. Nie uważam tego za problem, ale raczej za praktyczne posunięcie. Zwłaszcza w środowisku domowego biura, aktywne tłumienie hałasu nie musi być włączone tak mocno, jak podczas podróży komunikacją publiczną lub gdy jesteś w biurze z kolegami, którzy dziko piszą na swoich mechanicznych klawiaturach.

Aktywna eliminacja hałasu odfiltrowuje tępy szum tła, taki jak pisanie na klawiaturze, i nie wywiera nacisku na przewód słuchowy. Kiedy słucham muzyki w pracy, jest ona skupiona w mojej głowie przede wszystkim w hałasie, co jest wspaniałym uczuciem. Jednak głosy prawie w ogóle nie są filtrowane, co sprawia, że zintegrowany Tryb Świadomości, czyli włączanie mikrofonów wzmacniających w celu odbierania otoczenia, jest niemal obowiązkowy. Ale jak powiedziałem, przetestowałem słuchawki tylko w cichym otoczeniu, a nie publicznie. Tutaj Tryb Świadomości okazuje się być raczej przydatny w mojej sytuacji. Kiedy byłem w pracy, w ogóle nie zauważyłem przejeżdżającego pociągu.

Uznanie użytkownika

To, co również sprawdziło się w mojej recenzji, to automatyczne rozpoznawanie użytkownika. Słuchawki zatrzymują odtwarzanie muzyki, gdy je zdejmuję i kontynuują odtwarzanie, gdy tylko je ponownie założę. Po około dziesięciu minutach słuchawki również wyłączają się automatycznie - nie ma więc przykrej niespodzianki następnego ranka, gdy weźmiesz parę martwych słuchawek, jeśli zapomniałeś wyłączyć je po pracy dzień wcześniej.

To, co nie podoba mi się w Huawei FreeBuds Studio...

No aptX

FreeBuds Studio wyposażone jest w aktualną łączność Bluetooth 5.2 i oferuje obsługę kodeków audio AAC, SBC i L2HC. Niestety brakuje standardu aptX. Ale szybkość transferu L2HC Huawei jest wyższa niż w aptX - oczywiście skorzystasz z tego tylko wtedy, gdy użyjesz smartphone'a Huawei z EMUI 11, co obecnie przekłada się na Mate 40 Pro.

Brak aplikacji na iOS

Oprócz braku wsparcia dla Kodeka Audi Huawei, jako użytkownik Apple, brakuje mi również aplikacji Huawei AI Life App na iPhone. Co jest w tym takiego złego, pytasz? Na przykład, używam go w Mate 40 Pro do aktualizacji oprogramowania słuchawek i ręcznego określania siły ANC. Wspomniałem już podczas recenzji FreeBuds Pro, że powinna być aplikacja na iOS, i nadal utrzymuję tu swoje stanowisko. Niestety, nadal nie mogę go znaleźć w App Store.

Ostateczny werdykt

Wraz z Huawei FreeBuds Studio, chińska firma w elegancki sposób wchodzi na rynek wysokiej klasy słuchawek dousznych wyposażonych w ANC. Żywotność baterii jest lepsza od mojej starszej Sony WH-1000XM3. A jeśli bateria jest sucha, słuchawki można szybko naładować w mgnieniu oka. Moje uszy nie dotykają wnętrza wyściełanej wkładki usznej, a jednocześnie wkładka jest tak miękka, że po kilku minutach nie czuję już, że doskonały dźwięk w mojej głowie pochodzi z pary słuchawek.

Aktywna funkcja redukcji szumów działa niezawodnie. Użytkownicy smartfonów z systemem Android mogą aktualizować słuchawki i ręcznie ustawiać ANC. Użytkownicy iPhone'ów nic tu nie dostaną, a szkoda. Ale dobrze, że przycisk ANC znajduje się bezpośrednio na lewym uchu. Również sterowanie dotykowe działa intuicyjnie i dokładnie tak samo jak w przypadku moich słuchawek Sony. W sumie otrzymujesz bardzo dobrą parę słuchawek za pieniądze zapłacone z wybitną żywotnością baterii. Brawo, Huawei! To wspaniałe wejście na rynek douszny.