4 sposoby na to, jak powstrzymać Alexę przed automatycznym łączeniem się z telefonem przez Bluetooth

image

Inteligentne głośniki Echo firmy Amazon nie tylko oferują asystenta głosowego Alexa, ale mogą być również używane jako głośniki Bluetooth. Funkcja ta działa bezbłędnie przez większość czasu, ale niektórzy użytkownicy skarżyli się, że ich Echo automatycznie łączy się z telefonem przez Bluetooth, gdy jest w pobliżu. W tym artykule zobaczymy kilka sposobów na to, jak powstrzymać urządzenie Alexa od automatycznego łączenia się z telefonem przez Bluetooth.

Powiązane | 5 sposobów na powstrzymanie innych osób przed korzystaniem z urządzenia Alexa Echo

Zatrzymanie automatycznego łączenia się urządzenia Alexa Echo z urządzeniem Bluetooth w telefonie

Spis treści

 • Powstrzymaj urządzenie Alexa Echo przed automatycznym łączeniem się z telefonem przez Bluetooth
  • 1. Alexa, Unpair My Phone
  • 2. Wyłącz dźwięk multimediów dla urządzenia Echo
  • 3. Zapomnij o Echo z ustawień Bluetooth w telefonie
  • 4. Usuń sparowane urządzenie z aplikacji Alexa
 • (Rozwiązany) Automatyczne łączenie się urządzenia Alexa z telefonem przez Bluetooth

Po sparowaniu urządzenia Alexa z urządzeniem Bluetooth w telefonie, zaczyna ono automatycznie łączyć się z nim, gdy tylko znajdziesz się w jego zasięgu. Zdarzały się przypadki, że osoba, która wróciła do domu, słuchała czegoś na słuchawkach bezprzewodowych, ale telefon automatycznie łączył się z urządzeniem Echo, przenosząc na nie całe odtwarzanie dźwięku.

Oznacza to, że to, co było odtwarzane na słuchawkach, było teraz nadawane na głos w urządzeniu Echo. To samo dzieje się, gdy urządzenie Echo włączy się ponownie po przerwie w dostawie prądu i automatycznie połączy się z interfejsem Bluetooth telefonu.

Być może nie dzieje się to u wszystkich, ale tym, którzy borykają się z tym problemem, nie pozostaje nic innego, jak wyłączyć Bluetooth. Mamy jednak kilka prostych rozwiązań, które pomogą uporać się z tym problemem.

1. Alexa, odłącz mój telefon

Najprostszym sposobem na powstrzymanie Echo dot lub innego głośnika Alexy przed automatycznym łączeniem się z Bluetooth telefonu jest jego prawidłowe odłączenie.

Po zakończeniu słuchania utworów przez Bluetooth na Echo, po prostu powiedz "Alexa, unpair my phone" lub po prostu "Alexa, unpair", zanim opuścisz miejsce lub przejdziesz do innego bezprzewodowego urządzenia audio.

Po wypowiedzeniu tego słowa Alexa usunie parowanie i nie będzie się już automatycznie łączyć z telefonem, chyba że powiesz "Alexa, pair" lub ręcznie połączysz się z nim w ustawieniach Bluetooth telefonu.

2. Wyłącz Media Audio dla urządzenia Echo

Inną opcją jest wyłączenie dźwięku multimediów dla urządzenia Echo. Dzięki temu Alexa nie będzie mogła automatycznie łączyć się z telefonem ani odtwarzać z niego dźwięku przez Bluetooth. Wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz ustawienia Bluetooth w telefonie z Androidem. Możesz to zrobić z panelu szybkich ustawień lub przez Ustawienia > Bluetooth i połączenie z urządzeniem > Bluetooth.
 2. Kliknij na urządzenie Amazon Echo.
 3. Wyłącz przełącznik dla Media Audio.

Następnym razem, gdy będziesz chciał posłuchać muzyki przez Bluetooth na urządzeniu Alexa, otwórz ustawienia Bluetooth w telefonie i stuknij urządzenie Echo. Powinno się ono normalnie połączyć.

3. Zapomnij o Echo w ustawieniach Bluetooth w telefonie

Jeśli nic nie działa, możesz po prostu usunąć sparowanie urządzenia Alexa z telefonu. Aby jednak następnym razem odtwarzać dźwięk z telefonu przez Bluetooth na urządzeniu Alexa, musisz je ponownie sparować.

 1. Otwórz ustawienia Bluetooth w telefonie. W systemie Android naciśnij długo ikonę Bluetooth w panelu szybkich ustawień. W systemie iOS możesz otworzyć centrum sterowania, nacisnąć długo ikonę Bluetooth, a następnie stuknąć Ustawienia Bluetooth.
 2. Z listy urządzeń wybierz swoje urządzenie Amazon Echo.
 3. Kliknij na Zapomnij o tym urządzeniu.
 4. Potwierdź, gdy pojawi się monit.

4. Usuwanie sparowanego urządzenia z aplikacji Alexa

Alternatywnie można usunąć sparowany telefon z aplikacji Alexa w telefonie, postępując w następujący sposób:

 1. Otwórz aplikację Alexa w telefonie z systemem Android lub iPhone.
 2. Przejdź do karty Urządzenia.
 3. Kliknij Echo i Alexa i wybierz swoje urządzenie Echo.
 4. Na następnym ekranie kliknij ikonę Ustawienia w prawym górnym rogu.
 5. Teraz w sekcji Bluetooth stuknij pozycję Urządzenia Bluetooth .
 6. Kliknij urządzenie, które chcesz usunąć, i stuknij opcję Zapomnij urządzenie.

(Rozwiązany) Automatyczne łączenie się urządzenia Alexa z telefonem przez Bluetooth

Oto kilka szybkich rozwiązań, jak powstrzymać urządzenie Amazon Alexa Echo przed automatycznym łączeniem się z Bluetooth w telefonie. Poproszenie Alexy o odłączenie sparowania lub wyłączenie funkcji Media Audio powinno wystarczyć dla większości użytkowników. W każdym razie, daj mi znać, jeśli masz jakieś inne pytania w komentarzach poniżej.

Możesz również śledzić nas, aby uzyskać natychmiastowe wiadomości technologiczne w Google News lub porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołącz do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybuj kanał GadgetsToUse Youtube, aby uzyskać najnowsze filmy z recenzji.