Dwie nowe hulajnogi elektryczne Xiaomi mogą być hitem w Wielkiej Brytanii.

image

Wprawdzie znajdziesz ulepszony przedni reflektor o mocy 2W, który lepiej oświetla ciemne drogi, możliwość pokonywania 20% nachylenia terenu (w porównaniu z 12% na oryginale) oraz więcej reflektorów, które ułatwią Ci dostrzeżenie na drodze, ale to nie wystarczy, aby skusić właścicieli pierwszej generacji skutera Mi do modernizacji.

Bardziej interesującą opcją jest Mi Electric Scooter 1S, który wprawdzie również wygląda niemal identycznie jak oryginał, ale z kluczową różnicą: jest lżejszy i bardziej przenośny. Wynika to głównie z wagi - przy 12,5 kg jest po prostu o 2 kg lżejszy od Scootera Pro 2, a to będzie miało znaczenie, jeśli będziesz musiał wozić skuter elektryczny na i z tuby i tym podobne.

Są pewne kompromisy, z krótszym zasięgiem 30 km i nieco mniej mocnym 250W silnikiem bezszczotkowym, ale to nie powinno mieć większego znaczenia, jeśli używasz tylko skutera elektrycznego jako środka transportu na ostatnich kilometrach. 

Jedyną prawdziwą niewiadomą w tej chwili jest dostępność: Xiaomi musi jeszcze ujawnić planowaną datę premiery lub cenę jednego z modeli, potwierdzając jedynie, że będą one dostępne do kupienia w przyszłości. Przynajmniej w Wielkiej Brytanii wyobrażamy sobie, że Xiaomi będzie czekać na werdykt w sprawie prawa dotyczącego skuterów elektrycznych, a wypożyczane skutery elektryczne są obecnie testowane w różnych częściach Wielkiej Brytanii.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, prawo dotyczące własności prywatnej może się zmienić w nadchodzących miesiącach, a wtedy Xiaomi będzie mógł posprzątać z dwoma nowymi skuterami elektrycznymi - zwłaszcza jeśli oferują one taki sam stosunek jakości do ceny jak skutery pierwszej generacji. 

Aby uzyskać więcej informacji na temat skuterów elektrycznych, zapoznaj się z naszym wyborem najlepszych skuterów elektrycznych, a jeśli chcesz, aby coś legalnie jeździło w Wielkiej Brytanii, polecamy rower elektryczny.