2 sposoby na zmianę domyślnej przeglądarki na telefonie iPhone

image

Jeśli niedawno przeszedłeś na iPhone'a z Androida i nie jesteś przyzwyczajony do domyślnej przeglądarki Safari na iPhone'ach, możesz ją zmienić. Jak wiadomo, Apple oferuje Safari jako domyślną przeglądarkę na wszystkich urządzeniach, a doświadczenia z nią związane mogą być zupełnie inne dla użytkowników Chrome. Jeśli więc chcesz zmienić domyślną przeglądarkę na swoim telefonie iPhone z Safari na inną, możesz to zrobić na kilka sposobów. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Przeczytaj też: 2 sposoby przesyłania aplikacji WhatsApp z Androida na iPhone'a

Zmień domyślną przeglądarkę na telefonie iPhone

Apple nie daje możliwości zmiany domyślnych aplikacji, chyba że zainstalujesz jakąś aplikację innej firmy. Jeśli więc chcesz zmienić domyślną przeglądarkę, zainstaluj przeglądarkę, której chcesz używać. W tym przypadku posłużymy się na przykład Chrome.

Korzystanie z ustawień iPhone'a

Jak wspomniano, w nowym systemie iOS 15 nie ma ustawień umożliwiających zmianę domyślnej przeglądarki. Jednak po zainstalowaniu innej przeglądarki można ustawić ją jako domyślną. Oto, jak to zrobić.

1. Otwórz aplikację Ustawienia na telefonie iPhone.

2. Przewiń w dół do aplikacji przeglądarki innej firmy, którą zainstalowałeś. Na przykład Chrome.

3. Teraz stuknij ją, a na następnej stronie stuknij "Domyślna aplikacja przeglądarki".

4. Na następnej stronie wybierz Chrome.

To wszystko. Teraz stuknięcie dowolnego łącza w dowolnej aplikacji spowoduje otwarcie strony w Chrome.

Korzystanie z Chrome lub innych przeglądarek

Możesz też ustawić Chrome lub inną przeglądarkę jako domyślną na iPhonie, korzystając z ustawień przeglądarki. Oto, jak to zrobić:

1. Otwórz Google Chrome na swoim telefonie iPhone.

2. Kliknij teraz trzy kropki w prawym dolnym rogu i wybierz z menu Ustawienia.

3. Wybierz Domyślna przeglądarka, a następnie wykonaj te same kroki, które opisano powyżej.

Możesz też przejść do Ustawień, a następnie wybrać Chrome jako przeglądarkę domyślną. W ten sposób możesz ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę na swoim iPhonie.

Przeczytaj też: 4 proste sposoby przesyłania kontaktów z Androida na iPhone'a.

W ten sposób możesz zmienić domyślną przeglądarkę na swoim telefonie iPhone. Więcej takich porad i sztuczek dotyczących systemu iOS znajdziesz na naszej stronie!

Aby uzyskać najnowsze informacje techniczne, śledź nas na Google News. Aby uzyskać porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołącz do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybuj kanał Youtube GadgetsToUse.