Funkcje Watch OS 7 trafią do zegarka Apple

image

Watch OS jest jedną z najważniejszych rzeczy, które Apple lubi ogłaszać na swojej corocznej konferencji dla deweloperów. Podczas tegorocznej WWDC, Apple ogłosił następny system operacyjny dla swojego Apple Watch, Watch OS 7. Oprogramowanie przynosi wiele aktualizacji zdrowia do zegarka Apple, i oczekuje się, że będzie dostępny tej jesieni. Oto nowe ekscytujące funkcje, które Apple ogłosił w odniesieniu do Watch OS 7.

Tarcze zegarka - teraz można się nimi dzielić

W Watch OS 7 możesz udostępnić swoją ulubioną tarczę zegarka i odkryć inne tarcze od użytkowników i firm. W tej chwili tarcze zegarka można udostępniać tylko za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty e-mail i tekstu. Dodatkowo, Apple ma nowy tachymetr w stylu analogowym do pomiaru prędkości i odległości. Można też dodać nowe komplikacje, np. dla kamery Apple. Niestety, Apple nie pozwolił na korzystanie z tarcz zegarków innych firm; jest to wada, ponieważ niektóre domyślne aplikacje można zmienić w iOS 14 iPhone'a.

Aplikacja treningowa i fitness

Apple nieustannie ulepsza swoją aplikację do ćwiczeń i fitnessu, aby była bardziej dokładna. W Watch OS 7 dodano opcje treningowe, takie jak trening rdzenia, taniec, siła funkcjonalna i ochłodzenie. Dodatkowo pojawiła się nowa funkcja nawigacji dla rowerzystów. Aplikacja aktywności została również przemianowana na aplikację Fitness.

Wbudowane śledzenie snu

Śledzenie snu jest teraz natywny w Watch OS 7 z nie więcej aplikacji stron trzecich. Ten ruch wydaje się ironiczny, jak Apple naciska na aplikacje innych firm w iOS 14, ale nie w swoim smartwatchu. Ten ruch może również poprawić wydajność zegarka. Rutyna na dobranoc w Watch OS 7 wyłącza powiadomienia, dopóki się nie obudzisz. Aby śledzenie snu było aktywne, zegarek Apple musi być naładowany na poziomie 30% lub wyższym.

Uczciwość w myciu rąk

W obliczu pandemii Covid-19, mycie rąk przez 20 sekund jest koniecznością. Nowy Watch OS 7 zadba o to, abyś mył ręce przez podany czas. Korzystając z czujników ruchu i mikrofonu, Watch może teraz wyczuć, kiedy myjesz ręce. Spowoduje to uruchomienie 20-sekundowego odliczania; jest to czas zalecany przez CDC. Dodatkowo, Watch OS 7 może ostrzegać Cię o konieczności umycia rąk, gdy tylko wejdziesz do domu, jakie to fajne!

Dodatkowe funkcje zdrowotne

Inne znaczące dodatki obejmują metrykę zdrowia i alerty hałasu, nawet gdy używasz słuchawek. Zegarek będzie teraz w stanie wykryć mobilność; dane te mogą być przydatne do wykrywania problemów z poruszaniem się.

Wrap up

Watch OS 7 jest wszystko o zdrowiu. Z nowych funkcji i aktualizacji, użytkownicy mogą teraz być w stanie śledzić ich zdrowia i kondycji dokładnie w skuteczny sposób. Więcej informacji na: http://jaklubisz.pl