Jak wyświetlić Zdjęcia Google na stronie nowej karty w przeglądarce Chrome na komputerze

image

Na stronie nowej karty w Google Chrome zwykle znajdują się zakładki lub ulubione witryny, które często odwiedzasz. W telefonie komórkowym na stronie nowej karty widzisz też zakładkę Odkrywaj, na której wyświetlane są wszystkie najnowsze informacje z sieci. Ale czy wiesz, że na komputerze możesz też zobaczyć swoje wspomnienia ze Zdjęć Google na stronie nowej karty? Funkcja ta jest obecnie w fazie eksperymentalnej, ale dowiedzmy się, jak zobaczyć Zdjęcia Google na stronie nowej karty w Chrome.

Przeczytaj też 7 najlepszych porad i sztuczek dotyczących edycji wideo w Zdjęciach Google

Wyświetlanie wspomnień z Google Photos na nowej karcie w Chrome

Jeśli korzystasz z usługi Zdjęcia Google, być może wiesz, że pokazuje ona Wspomnienia z naszych zdjęć z kilkoma wcześniej zrobionymi kopiami zapasowymi. Jeśli chcesz zobaczyć ten pokaz slajdów na pulpicie podczas otwierania strony nowej karty w przeglądarce Chrome, wykonaj poniższe kroki:

Jak włączyć opcję Wspomnienia na stronie nowej karty?

Jak wspomniano powyżej, funkcja ta jest obecnie w fazie testów, dlatego trzeba ją włączyć we flagach Chrome. Wykonaj poniższe kroki:

Zastrzeżenie: Ta funkcja może nie działać poprawnie w Twojej przeglądarce, a także wpływać na jej wydajność. Włączanie tej funkcji odbywa się na własne ryzyko.

1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome na swoim komputerze i w pasku adresu wpisz chrome://flags.

2. Teraz w pasku wyszukiwania u góry wpisz "NTP".

3. W wynikach wyszukiwania kliknij najpierw pozycję "Moduł NTP".

4. Z listy rozwijanej wybierz opcję Włączony.

5. Następnie kliknij pozycję "NTP Photo Module" i również ją włącz.

6. Po włączeniu obu flag kliknij przycisk "Uruchom ponownie" u dołu ekranu, aby zapisać ustawienia.

Po ponownym uruchomieniu przeglądarki przejdź do strony z nową kartą, a zobaczysz kartę Zdjęcia Google. Możesz kliknąć "Zobacz wspomnienia" pod tą kartą, aby wyświetlić swoje zdjęcia w nowej karcie. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google w przeglądarce.

Możesz też przejść do karty Wspomnienia i wyróżnienia w Zdjęciach Google, klikając tę kartę. Możesz też ukryć wspomnienie, klikając trzy kropki.

Dodatek: Dostosowywanie strony nowej karty

Jeśli chcesz dostosować wygląd strony nowej karty, możesz to zrobić w tym miejscu. Możesz zmienić tło nowych kart, dodać więcej skrótów, a także ukryć lub wyświetlić kartę Zdjęcia Google. Oto, jak to zrobić:

1. Na karcie Zdjęcia Google kliknij trzy kropki i wybierz z menu polecenie Dostosuj karty.

2. Teraz możesz zmienić tło, ukryć i pokazać skróty, a także zmienić kolor i motyw.

W ten sposób strona nowej karty w Chrome będzie wyglądać tak, jak chcesz.

W ten sposób dowiesz się, jak wyświetlić wspomnienia z aplikacji Zdjęcia Google na stronie nowej karty w przeglądarce Google Chrome na komputerze. Więcej takich porad i wskazówek znajdziesz na naszej stronie!

Możesz też śledzić nasze najnowsze informacje technologiczne w Google News, a po porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów dołączyć do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybować kanał GadgetsToUsena Youtube.