WatchOS 5: Wszystko, co musisz wiedzieć

image

Na imprezie Apple, WWDC 2018, Apple ogłosiło i zapowiedziało swoją kolejną dużą aktualizację oprogramowania dla swoich Apple Watches; watchOS 5. WatchOS 5 to wszystko o fitnessie, prowadzeniu zdrowego stylu życia, a także łączeniu się z przyjaciółmi. Według dyrektora operacyjnego Apple, Jeffa Williamsa, "Jesteśmy zachwyceni pozytywnym wpływem, jaki Apple Watch ma na życie ludzi." Jeff dodał dalej: "Apple Watch pomaga naszym klientom pozostać w kontakcie, poprawić kondycję fizyczną, a w wielu przypadkach wykryć stany zagrażające życiu. Wraz z premierą systemu watchOS 5, jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem nowych funkcji związanych z aktywnością i komunikacją, które przeniosą zegarek na zupełnie nowy poziom."

Poniżej przedstawiamy krótki przegląd tego, co watchOS 5 wnosi do Apple Watch;

Konkursy aktywności

Konkursy grupowe są motywujące, a ten ogólnoświatowy fenomen w końcu trafia do zegarka Apple w funkcji zwanej Activity Sharing. Activity Sharing umożliwia użytkownikom watchOS 5 zapraszanie się nawzajem do rywalizacji w działaniach. Działania te będą prowadzone przez okres 7 dni, a punkty będą zdobywane, użytkownik z największą liczbą punktów zostanie zwycięzcą. Użytkownicy będą również otrzymywać coaching za pośrednictwem powiadomień w tych zawodach.

Wykrywanie automatycznych treningów

Czy ciągle zapominasz o swoim treningu? Cóż, dzięki nowej aktualizacji już tak nie będzie. Funkcja automatycznego wykrywania treningu sprawi, że będziesz ćwiczył zawsze wtedy, kiedy powinieneś. Da Ci powiadomienie, aby rozpocząć trening, a także da Ci wsteczne kredyty. A jeśli zapomnisz zakończyć sesję treningową, nadal będziesz otrzymywać przypomnienia.

Treningi Jogi

Nowa aktualizacja przynosi teraz Jogę i wędrówki, a także śledzenie spalonych kalorii.

Nowe funkcje biegania

Jeśli chodzi o dbanie o formę na zegarku Apple, Apple dba o to, by nie zabrakło w nim funkcji o wysokiej wydajności. W watchOS 5, entuzjaści biegania będą teraz korzystać z nowej funkcji metrycznej kadencji (kroki na minutę), a także nowej funkcji alarmu tempa dla obu biegów wewnątrz i na zewnątrz. Alarm będzie ostrzegał użytkowników, gdy wyprzedzą lub przekroczą wyznaczone tempo.

Walkie-Talkie

Podobnie jak walkie-talkie, użytkownicy watchOS 5 będą mogli komunikować się ze swoimi przyjaciółmi i rodziną za pomocą głosu, dotykając zegarka. Funkcję tę można aktywować na kompatybilnych Apple Watchach, a korzysta ona z sieci WIFI lub komórkowej.

Słuchanie podcastów

Korzystając z Siri, użytkownicy Apple Watch będą teraz mogli słuchać i przesyłać strumieniowo swoje ulubione podcasty za pośrednictwem Apple Podcast na zegarku. Odcinki będą automatycznie synchronizowane w miarę ich odsłuchiwania na innych urządzeniach. Twórcy aplikacji mogą synchronizować z Apple Watch sesje medytacyjne, audiobooki i muzykę z aplikacji takich jak Pandora, aby odtwarzać je w trybie offline.

Ulepszone powiadomienia

Aktualizacja wprowadza także interaktywne elementy sterujące do powiadomień z aplikacji innych firm - bez konieczności otwierania aplikacji. Interaktywne elementy sterujące umożliwiają podejmowanie działań wewnątrz powiadomienia.

Legitymacje studenckie

Aktualizacja watchOS 5 posiada również zdigitalizowane legitymacje studenckie. Aby uzyskać dostęp do miejsc takich jak biblioteka, pralnia i wszystkie wydarzenia, które wymagają legitymacji studenckich, studenci będą teraz podnosić nadgarstki i voila, zweryfikowane. Program zostanie uruchomiony tej jesieni na University of Alabama, University of Oklahoma, Duke, a później w tym roku na Johns Hopkins University, Temple University i Santa Clara University.