Recenzja VAVA Baby Monitor

image

Monitorowanie niemowląt jest jednym z droższych zakupów, które musisz zrobić, gdy wprowadzasz nowego człowieka na świat, więc ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na decyzję, który monitor dla niemowląt jest odpowiedni dla Twoich potrzeb. Testowaliśmy VAVA Baby Monitor, aby ustalić, jak wypada w porównaniu z rywalami, takimi jak Eufy SpaceView i Smart Baby Monitor BT, i czy jest to opłacalna inwestycja.

Cena i dostępność VAVA Baby Monitor

VAVA Baby Monitor jest w cenie £139.99/$159.99, co czyni go tańszym niż rywale tacy jak BT Smart Baby Monitor i Eufy SpaceView monitor, z których oba mają ten sam rozmiar ekranu 5 cali. Jest on dostępny do kupienia w Amazon lub na stronie internetowej VAVA.

£139.99/$159.99 to bardzo uczciwa cena za jakość wykonania i zestaw funkcji, które otrzymasz z tym monitorem dla dzieci, więc zakładając, że nie odstrasza Cię nieznana marka VAVA, uważamy, że jest to bardzo godny rywal.

Dodatkowe kamery VAVA kosztują £81.11/$99.99, czyli nieco taniej niż Eufy £99.99/$99.99, ale drożej niż oferta BT £79.99 (niedostępna w USA).

Konstrukcja i wykonanie monitora VAVA Baby Monitor

Konstrukcja monitora VAVA Baby Monitor jest prosta i elegancka, choć nieco bardziej toporna niż SpaceView firmy Eufy. Moduł wyświetlacza jest ciężki, ale wytrzymały, z solidną podstawą i dobrze rozmieszczonymi przyciskami, które można łatwo znaleźć, gdy szukasz ich w środku nocy.

baby camera

Biało-czarny schemat kolorystyczny będzie pasował do każdego pokoju dziecinnego lub sypialni, ale podstawa modułu kamery jest dość duża, więc będziesz potrzebował dużej powierzchni, na której możesz ją postawić, na przykład komody lub szerokiego parapetu. Moduł kamery SpaceView firmy Eufy jest mniejszy i bardziej odpowiedni, jeśli nie masz dużo wolnego miejsca. Jednakże, podobnie jak SpaceView, VAVA może być zamontowana na ścianie, choć w tym przypadku śruby i kołki ścienne nie są dołączone.

Funkcje monitora dziecięcego VAVA

Konfiguracja VAVA Baby Monitor jest tak prosta, jak podłączenie kamery i, zakładając, że naładowałeś moduł wyświetlacza, włączenie ich.

Moduł kamery musi być podłączony do źródła zasilania przez cały czas, a w zestawie znajduje się kabel USB, który powinien być wystarczająco długi dla większości pomieszczeń. Większość monitorów dziecięcych, które sprawdziliśmy, wymaga podłączenia kamery, ale jeśli chcesz czegoś bardziej przenośnego, możesz zbadać Babymoov Yoo Travel.

Moduł wyświetlacza ma wbudowaną baterię, która ładuje się za pomocą dostarczonego kabla USB-C. Może on trwać do 10 godzin z włączonym wyświetlaczem lub 24, jeśli używasz opcji oszczędzania energii, aby umożliwić wyłączenie wyświetlacza. Stwierdziliśmy, że jest to wystarczająca ilość czasu na całodzienną drzemkę i wieczór, z włączonym wyświetlaczem przez cały czas. Następnie podłączaliśmy monitor na noc przy łóżku.

Ekran o przekątnej 5 cali jest wystarczająco duży i jasny, aby można go było oglądać z daleka (ale można zmniejszyć jasność, co jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz, aby wyświetlacz był włączony w sypialni przez całą noc), a głośność można regulować na tyle, aby można było usłyszeć nawet najdrobniejsze odgłosy w pokoju dziecka, jeśli chcesz.

Podobnie jak w przypadku Eufy SpaceView, wyświetlacz VAVA Baby Monitor ma rozdzielczość 720p, co oznacza, że uzyskasz zaskakującą ilość szczegółów. Stwierdziliśmy, że kolory są dość żywe i bardziej dokładne niż w przypadku SpaceView. Dostępne są cztery poziomy powiększenia, ale im wyższy poziom, tym bardziej traci się na jakości.

Podobają nam się diody sygnalizujące zakłócenia, które biegną wzdłuż górnej części monitora, a nie na samym ekranie. Oznacza to, że nawet przy wyłączonym ekranie i niskim poziomie głośności (można ustawić wyłączenie ekranu po minucie, dwóch minutach, pięciu minutach lub nigdy), widać, czy z pokoju dziecka dochodzi hałas. Światła są zielone i czerwone, aby wskazać, jak głośne są dźwięki. Różni się to od podejścia do alarmu wykrywania dźwięku w SpaceView, ale wolimy podejście VAVA w tym przypadku.

Jedną z kluczowych funkcji VAVA Baby Monitor jest możliwość zdalnej regulacji widoku kamery za pomocą modułu wyświetlacza. Możesz użyć przycisków strzałek po prawej stronie ekranu, aby obracać się w lewo i w prawo, w górę i w dół. Kamera może obracać się o 110 stopni w pionie i 270 stopni w poziomie, co oznacza, że możesz ustawić idealny kąt bez konieczności wchodzenia do pokoju i przeszkadzania dziecku.

Model SpaceView firmy Eufy przesuwa kamerę VAVA o 330 stopni w poziomie, a w przypadku modelu SpaceView dołączony jest obiektyw szerokokątny, który pozwala zobaczyć większą część pomieszczenia w dowolnym momencie. Istnieje możliwość dokupienia obiektywu szerokokątnego do VAVA, jeśli jesteś w USA, ale nie jest on dostępny na całym świecie.

Widzenie w nocy jest doskonałe, z dużym kontrastem i bardzo małą ziarnistością, i nie ma większego problemu z opóźnieniem między kamerą a wyświetlaczem. Odgłosy i krzyki były wychwytywane niemal natychmiast.

Wzdłuż górnej części wyświetlacza znajduje się temperatura w pokoju dziecka dzięki wbudowanemu termostatowi, a także siła sygnału (która okazała się silna, nawet gdy byliśmy w naszym ogrodzie), wskaźnik zużycia baterii i godzina. Stwierdziliśmy, że trudno było odczytać godzinę w zależności od tego, na co skierowana była kamera, co było frustrujące w nocy, gdy chcieliśmy szybko rzucić okiem.

Zobaczysz także wskaźnik kamery, który informuje Cię o numerze kamery, która jest aktualnie w polu widzenia. Do monitora można podłączyć maksymalnie trzy dodatkowe kamery, co daje w sumie cztery, które można przełączać ręcznie lub ustawić na automatyczny cykl co 15 sekund.

Podobnie jak większość monitorów dla niemowląt, monitor posiada przycisk rozmowy, który umożliwia mówienie do dziecka za pośrednictwem wyświetlacza, aby dać mu znać, że jesteś w drodze do niego lub spróbować je uspokoić bez konieczności wchodzenia do pokoju.

Dostępny jest również tryb auto-pilota, który stale obraca się za Ciebie po pokoju, ale wydawało nam się to nieco dziwne. Jest to sztuczka, która nie ma żadnego zastosowania w świecie rzeczywistym, o którym moglibyśmy pomyśleć.

VAVA Baby Monitor pomija lampkę nocną i możliwość odtwarzania kołysanek lub białego szumu, ale oba są dodatkami, których nigdy nie znaleźliśmy potrzeby używać w praktyce, nawet jeśli są dostępne.

Brakuje mu również łączności WiFi, co oznacza, że nie ma opcji przesyłania strumienia wideo na żywo z kamery do telefonu. BT Smart Baby Monitor posiada taką możliwość, co oferuje lepszy sygnał i możliwość wykorzystania telefonu jako drugiego wyświetlacza. BT Smart Baby Monitor łączy się również z inteligentnymi asystentami, takimi jak Google Home i Amazon Alexa, ale nie stwierdziliśmy, że jest to przydatne i dlatego nie brakuje go w VAVA Baby Monitor.

Korzyścią z braku WiFi jest bezpieczeństwo: Łączność WiFi oznacza potencjał do bycia zhakowanym.

Werdykt

VAVA Baby Monitor jest bezpośrednim konkurentem dla Eufy SpaceView, który do tej pory siedział mocno na pierwszym miejscu w naszej tabeli monitorów dla dzieci. Ma taki sam rozmiar ekranu i podobne możliwości panoramowania. Jedyne prawdziwe różnice to wygląd (wolimy mniejszy rozmiar SpaceView) i brak opcji kołysanki, której nam nie brakowało.

Wolimy lampki kontrolne dźwięku w VAVA, ale nie jesteśmy tak zadowoleni ze sposobu wyświetlania godziny na ekranie. VAVA nie posiada również dołączonego uchwytu ściennego i szerokokątnego obiektywu.

Niezwykle trudno jest zdecydować, który z nich jest najlepszy, więc jeśli sprowadzimy to do ceny, nazwiemy VAVA zwycięzcą. Jest to świetny monitor dla niemowląt, który bez wahania możemy polecić.